Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ki tudja, hogy lehet egy...

Lőczi Rajmund kérdése:

Ki tudja, hogy lehet egy interaktív táblán fekete?

Figyelt kérdés
Az interaktív tábla alapból fehér és tudtommal fekete fény nem létezik, így ezt nem tudom megemészteni.
2014. febr. 18. 19:42
 1/4 anonim válasza:
0%
A fekete alapvetően azért sötét, mert ez a legösszetettebb szín. Ha az összes színt összekevered, feketét kapsz. Gondolom így működik a táblánál is, bár ehhez nem értek. :)
2014. febr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A fekete nem fény, hanem a fény hiánya. Ami a táblán megjelenik, azt csak a viszonylagosság miatt látod feketének.
2014. febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

@20:19 Ez nem igaz, a fekete a fény hiánya. Az amiről írsz az a szubtraktív színkeverés. Az elnyelt színek szerint keverednek, újabb szín bekeverése a színerőt csökkenti. A fekete a színek összességét, a fehér a színek hiányát jelenti. A színek keverését úgy lehet elképzelni, mintha újabb és újabb színű áttetsző fóliákat helyeznénk egymásra.

Ezt a fajta színkeverést a nyomtató használja. Ahova nem nyomtat rá semmit ott fehér marad a papír, a többi hely (azaz ahova nyomtat) ennél csak sötétebb lehet.

------------

A vetítő fényt bocsájt ki, tehát a világító testek színmodelljét kell hogy használja. Szubarktív színkeverést használ. Újabb színek rávetítése a fényerőt növeli, a fény hiánya a fekete színt eredményezi. Ahogy a @21:14 válaszoló írta azt tudnám én is mondani.

2014. febr. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Elnézést, akkor rosszul tudtam. :)
2014. febr. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!