Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mik a környezetvédelem kémiai...

Mik a környezetvédelem kémiai alapjai, és mit érthetnek ezen?

Figyelt kérdés
Lehetséges szóbeli tétel az előbbi.Ha ezt húzom,mikről kéne beszélnem?Nyolcadikos vagyok,ne gondoljatok semmi bonyolultra.

2014. febr. 26. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolom, valahol el van rejtve a tanagyagban a válasz. Ezt nem ismerem, de ettől még ötletem lehet.


A környezet védelem céljait gondolom ismered. Gondold végig és utána olvasd tovább...


A kémiai alapokat két felé bontanám. A kibocsájtás és a lebomlás.


A kibocsájtásnál a alap annyi, hogy a szennyezők általánosságban kémiai reakciók termékei, melléktermékei. Tehát, a környezetvédelem célja, hogy a kibocsájtó helyek kémiai reakcióit, úgy változtassák, hogy csökkenjen a káros-anyag kibocsájtás. "Zöld technológiák"


A lebontás : A kibocsájtott környezetterhelő anyagokat, ha megtudjuk fogni akkor mesterségesen ártalmatlanítjuk, akár kémiai reakciókkal. Legegyszerűbb példája az égetés.

A természetes környezetbe kerülő szennyező anyagok is kémiai úton bomlanak le. Itt jelentős eltérés van a levegőben, a talajban és vízben történő lebomlás mechanizmusaiban, de mindegyik kémiai reakció. Sajnos erre nem tudok jó példát mondani. Ha tanultatok emésztést, akkor elmondható példának, hogy a talajban hasonlóan bomlanak le zsírok mint az emberi szervezetben.

2014. febr. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
te is a Berzsenyibe mész?:)
2014. febr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Aha :)))) te mikor?Én ma d.u....
2014. febr. 27. 08:38
 4/7 anonim válasza:
Holnap megyek:) Jártál előkészítőre a Berzsenyibe?:)
2014. febr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Aham te is????Am sok sikert hnapra,melyik bizottsághoz osztottak be?
2014. febr. 27. 14:32
 6/7 anonim válasza:
Egyes:)Te melyikben voltál, melyik tételeket húztad, kik voltak a tanárok?:)
2014. febr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kihagytam, én is jártam előkészítőre:)
2014. febr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!