Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Most akkor mi az igazság az...

Most akkor mi az igazság az idővel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Érdekel a téma, de elég zavaros elméleteket olvasok, látok.

Egyik szerint olyan, mint egy láthatatlan anyag, ami itt folyik körülöttünk.

Más szerint nem is létezik, csak mi találtuk ki.

Akkor van ami szerint olyan örök, nem megfogható dolog, sőt, egyes helyeken visszafelé telik????WTF?

Azt se értem, h az idő relatív.

Vágom a példát, de most ott valóban lelassul/gyorsul körülöttünk az idő vagy csak mi érezzük úgy?

Ha valóban gyorsul akkor lehet így lehet 200 évig élni?

Tehát mivel nekem gyorsan telik 1 földi nap alatt nem 24 órát, hanem csak 15-öt öregszek, ezzel szemben a vizsgát váró diák 24 óra alatt 48-at???

Valamelyik nap olvastam olyat is, h az idő valójában nem más, mint dimenziók tömkelege, mi pedig suhanunk egyikből a másikba.

Így áll össze az egész.

Kb úgy képzeljétek el, mint a rajzfilmeket, egy dimenzió-egy kép.



2014. márc. 7. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
2014. márc. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kössz!
2014. márc. 7. 21:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2014. márc. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mivel elég hosszú, szerinted az utolsó megáll?

H egy dimenzió egy kép?

Nekem ez olyan hihető, persze én totál laikus vagyok:)

2014. márc. 7. 21:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egy teljesen új nézetet valók saját magam jutottam erre idő nem létezik csak környezeti behatás de szerintem einstein eleve ezzel írta le téridő nincs külön tér és idő ez a kettő együtt jár:)Az az ha más környezeti hatás ér máshogy telik neked az idő itt lehet mozgás esetleg nagyobb gravitáció de bármi más:)
2014. márc. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
relativitás az csak egy szemléltetés a földön mindekire ugyan úgy hat az "idő" pl 20 másodpercig megfogod a kályhát az sok időnek fog tűnni de az idő nem lassult be ezt inkább az emberi testhez kapcsolnám már ilyenkor bizonyos funkciók bekapcsolnak és jobban észleled a dolgokat.Ha az idő az észlelésedtől belassúlna akkor sztm mindenki egésznap a kályhát fogná mert nem öregedne :D utolsó
2014. márc. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!