Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az agy örökké tudna működni,...

Az agy örökké tudna működni, ha a hozzátartozó test nem halna meg?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 16. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem.
2014. ápr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az agy is öregszik. Ahogy idősödik az ember, egyre kevésbé képes új dolgokat megtanulni, romlik a memória és gondolom a logikai képességek is. Idővel ezek a folyamatok is lehetetlenné teszik az élet folytatódását.
2014. ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Mivel az agy a test RÉSZE, ezért ßertelmetlen a kérdésed
2014. ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 homo ludensz ***** válasza:
100%
Az agy is egy a szerveink közül még ha úgy véljük hogy talán a legösszetettebb akkor is anyag. Minden szervünk úgy épül fel hogy annak a célnak megfeleljen ami a feladata. A test a szervek jól összehangolt összessége és ha életben tudnánk tartani is az agyat értelmetlen cselekedet lenne.A gondolatok s tervek amelyeket esetleg zseniálisak lennének és kommunikálni tudnánk vele rengeteg morális probléma forrásait generálná. S hogy szólítanánk? Józsi vagy mr.agy? Az ember legbensőbb énje,egója magában az emberben rejlik nem az agyban.
2014. ápr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Természetesen nem végtelenre gondoltam, és persze öregedik. Akkor inkább úgy teszem fel a kérdést, hogy egy agyat működésben lehet-e tartani elszeparáltan valami löttyben? Elvileg ez lehetséges-e, ha most még nem is tudjuk megvalósítani?
2014. ápr. 16. 15:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint igen, de ahhoz 1. biztosítani kell a regenerálódást 2. olyan gépet kell létrehozni amivel müködhet.
2014. ápr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves "homo ludens"!

"Az ember legbensőbb énje,egója magában az emberben rejlik nem az agyban."

Engem érdekelne, hogy értelmes mondataid után az idézett utolsó mondat hogy kerül oda?

2014. ápr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 homo ludensz ***** válasza:
Nagyon szívesen megválaszolom már ahogyan én értelmezem. Mint tudjuk az emberi agy egy szervünk de többnyire úgy véljük hogy x y egy okos ember vagy kevéssé az.Valóban ott raktározódik el a tudás és a tanult vagy megélt tapasztalat és ha jól mixel ebből az agy akkor az sokaknak is hasznára válhat.A külső szemlélő lángésznek vagy nagy formátumú gondolkodóként nyugtázza. Az ember igazi énje azonban lehet hogy örökre rejtve marad előttünk és talán önmaga előtt is mert bármilyen furcsa azt a lélek hordozza. Az aprócska egó és a lélek folyamatos harcban áll egymással. Az egó méricskél,latolgat,hasonlítgat a külvilághoz a környezethez hogy ez nekem megéri vagy nem.Teszi ezt a lélek rovására azon az alapon hogy az ember hasznára cselekszik. Ez ilyen megokolásból került az agy élés vagy továbbélés témájához mert erre e nem szervünk alkalmatlan.
2014. ápr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Bizony! Az agysejtek úgy fogynak mint a villám.

Tény hogy az agy tovább tudna működni mint az ember, de az agy sem végtelen.

2014. ápr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok

Értem, homo, álláspontod eszerint a szokásos dualista felfogás. Bár ha azt vesszük az "ego" sem anyagi, vagy igen, mert ha nem, akkor trialista.

2014. ápr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!