Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi a fehér fény frekvenciá...

Mennyi a fehér fény frekvenciája/hullámhossza?

Figyelt kérdés
Az ok, hogy az ibolya színű fény frekvenciája 8x10^14 Hz és hullámhossza 400 nm meg a vörösé 4x10^14 Hz és a hullámhossza 800 nm, de ha nekem egy példában fehér fénnyel van dolgom, és annak a hullámhosszára van szükségem, akkor átlagoljam a kettőt, vagy mi a fenét csináljak ezzel a vörössel meg ibolyával, h fehér legyen?

#fizika #optika #fény #Prizma #fénytörés #fehér fény #ibolya fény #anyám kínja meg ilyenek
2014. ápr. 22. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
400 - 800 nm között van a látható hullámhossz, de a napfény a maximumot tartalmazza.
2014. ápr. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
tehát ha nekem azt írja a feladat, hogy fehér fény törik a prizmán, akkor a landa1(levegőben)=800nm a landa2(üvegprizmában) meg kiszámítható a törésmutatóból, igaz?
2014. ápr. 22. 21:44
 3/10 sadam87 ***** válasza:
74%

A fehér fény a teljes látható spektrumot tartalmazza. Tehát az ibolyát, a vöröset, és a többi színt is. Ezen belül bármely frekvenciájú fényre kiszámolható, hogy hogyan változik a hullámhossza (valószínűleg egy intervallumot kéne megadni). A különböző hullámhosszú fénysugarak nem egyformán törnek meg, ezért fogja a prizma a fehér fényt felbontani (és egyben bizonyítja, hogy a fehér fényben a teljes színskála megvan).

[A hullámhossz jele a lambda!]

[link]

2014. ápr. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát ha lambda helyett landát írsz, akkor szerintem ne erőltesd ezt a feladatot. Majd lemásolod valakiről.
2014. ápr. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az is hülye volt aki ezt a feladatot leírta . A féhér az nem egy hullámhossz ,semmilyen tudományos kérdésben nem lehet így fogalmazni hogy mennyi a fehér hullámhosza és hogy törik meg ilyen fény nem létezik hogy fehér.
2014. ápr. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pontosabban csak az agy illúziója amiért a különböző frekvenciák azonos erővel ingerlik a szemet egyszerre.
2014. ápr. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Idő közben rájöttem, hogy pontos adat nélkül is ki tudom számítani a kért eredményt...

De azért köszi!

(A lambdát azért nem tudom leírni, mert így betűvel sose szoktuk, és ahogy mondja az ember, az nagyon is landásan hangzik! :P)

2014. ápr. 24. 01:50
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja egyébként kedves 4.: a feladattal már rég végeztem, mire te idejöttél javasolni, hogy másoljam le... (faktos vagyok)
2014. ápr. 24. 01:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Faktos vagy de nem tudod mi az a lambda... Fogd már fel h ez szégyen.
2014. ápr. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tudom, mi a lambda: egy görög betű, melyet a hullámhossz jelölésére használnak a fénytanban...

De mindegy, hogy mit gondolsz... attól még, hogy azt hiszed, nem leszek hülyébb :P

2014. ápr. 26. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!