Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Pontosan mit csinál egy...

Pontosan mit csinál egy asztrológus/asztrofizikus?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy csillagokkal meg az Univerzummal foglalkozik, de mégis, mit pontosan? Mit csinál minden nap amikor bemegy a munkahelyre? Ül és gondolkodik a Világegyetem rejtélyein? :D

Ha lehet értelmes válaszokat tessenek írni. Köszönöm.



2014. ápr. 24. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az asztrológus horoszkópokat készít és hiszékeny embereknek eladja jó pénzért.
2014. ápr. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csillagászra gondolok, nem horoszkópos bohócokra, akik nem találtak jobb munkát, mint hogy átverjék a hiszékeny embereket. :D
2014. ápr. 24. 23:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

akkor asztronomust irj, mert nem egeszen ugyanaz mint az asztrologus...


egyebkent a csillagaszat az elmeleti fizika korebe tartozik, megfigyelessel, elmeletek felallitasaval foglalkoznak.

2014. ápr. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A csillagász az asztroNÓMUS névre hallgathat, mert a tudománya az asztronómia, nem pedig az asztrológia.

Egyébként szerintem a legtöbb idejét a számítógép előtt tölti.

2014. ápr. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Alapesetben égitestek (napok, bolygók, üstökösök, aszteroidák, holdak, galaxisok) tulajdonságait méri és számolgatja egy csillagász. Ezekről llistát, nyilvántartást, adatbázist készít, azt rendszerezi és hasonlók.


Az izgalmas része az, amikor valami gyakorlatban hasznosítható területtel sikerül együtt dolgoznia, például sugárzásvédő ruhák és épületek tervezése, földmérés, ballisztikus rakéták programozása, műholdtervezés, ismeretlen földi élőlények felfedezése...

2014. ápr. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az ismeretlen földi élőlényekkel nem a kriptozoológia nevű tudományág foglalkozik?
2014. ápr. 25. 16:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kripto, ami ismeretlen, csak ha már kihalt.
2014. ápr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt roppant sok a lehetőség, a csillagászat tudományágai több tucat lehetőséget adnak, főleg, ha a rokontudományokat is beleértjük, mondjuk a Föld, a Geotudományokat, amelyek időnként szoros kapcsolatban vannak.

[link]

[link]

Másrészről viszont ez függ a munkahelytől, a beosztástól, mert minden specializálódott, előfordulhat, hogy valaki csak színképeket elemez, de hát ez mindenhol így van, ha mondjuk az autógyártást veszed, ott is számtalan ipari tevékenység eredménye a kész termék, de az egyes esetekben könnyen meglehet, hogy egy adott munkakörben egész nap csak néhány mozdulatot végez az illető, hiszen a hatékonyság érdekében annyira meg van szervezve minden munkafolyamat.

2014. ápr. 26. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#7-es: A kriptozoológia nem kihalt élőlényekkel foglalkozik, hanem ismeretlen, vagy kihaltnak hitt állatokkal, amelyeket sokan észleltek, de a tudomány nem bizonyítja létezésüket. Több magyar kriptozoológus blog is található a neten. Többek közt én is vezettem egyet. :D
2014. ápr. 26. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!