Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen csillagok voltak ezek?

Milyen csillagok voltak ezek?

Figyelt kérdés

Legalább 8 gyorsan mozgó csillagot láttam két percenként, ami lassabb volt egy üstökösnél, és gyorsabb egy repülőnél. Ugyanolyanok voltak, mint egy csillag, nem repülő, mert nem volt hangja, és nem világított. Kb: olyan gyorsak voltak, mint amikor jól meghajtjuk a biciklit. Műholdat láttam kettőt, egy kisebbet, és egy Vénusz (földről nézett) méretűt, azok lassabbak voltak.


Egyébként hullócsillagok is voltak. De azok sem lehettek, mert nem volt csóvájuk, és mint írtam, két percenként láttam őket.



2014. máj. 24. 03:33
 1/3 A kérdező kommentje:

Lehetnek-e a műholdak fényes, gyorsan mozgó pontok az égen?


Kérdés: Esténként, a csillagokat nézegetve többször is feltűntek úgynevezett „mozgó csillagok”, melyek nagyon gyorsan haladnak. Nem repülő - legalábbis nem „szokványos” -, mert nem villog, hanem folyamatos fénye van. Azt hallottam, hogy ezek műholdak, de a műholdak egy pályán mozognak a Földdel, vagy nem? Hallottam olyat is, hogy ezek katonai gépek, amelyek a sztratoszférában repülnek, így a Nap fénye visszaverődik róluk, ezért láthatjuk őket csillagnak. Ez lehetséges?


Válasz: A nyugvó fényű, a repülőgépeknél lassabban haladó fénypontok valóban lehetnek műholdak - időnként a Nemzetközi Űrállomás akár a Vénusz fényét is elérheti! Napnyugta után vagy napkelte előtt a távoli repülőgépek (és nem csak katonai gépek) is visszaverhetik a Nap fényét.


A műholdak együtt mozognak a Nap körül keringő Földdel, akár a Hold, ám eközben valóban mozogni látszanak a csillagok között. Minden egyes műhold Föld körüli pályán kering - ugyanakkor a Földdel együtt mozog a Naprendszer többi égitestjéhez és az állócsillagokhoz képest.


Ez így nem helyes, mert nem adta meg a választ, mert a kérdező "gyorsan mozgó"-t írt. Ő pedig azt válaszolta: a repülőgépeknél lassabban haladó fénypontok.


Tehát, akkor mégis mik voltak? 8 db gyorsan mozgó valami!

2014. máj. 24. 03:48
 2/3 anonim ***** válasza:

Van olyan műhold, ami együtt mozog a Földdel(ezeket hívják geostacionárius pályán lévő műholdaknak), de az átlag nem ilyen. Legkesevebb 7200 m/s sebességgel lehet pályára állítani egy műholdat, ami azt jelenti, hogy 89 perc alatt kerüli meg a földet. Innentől kezdve a műhold magasságának függvénye a keringési idő. A Hold egyébként nem mozog együtt a Földdel. 27 nap alatt kerüli meg a földet, de azért látod mindig ugyanaz az oldalát, mert 27 földi nap alatt fordul egyszer körbe. ( a hold alakja meg más miatt változik.


Tehát: tuti biztos, hogy te vagy a Nemzetközi űrállomást láttad, vagy más egyéb műholdat az égen.

2014. máj. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. máj. 24. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!