Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szép napot! Egy csöppet...

I.B.T. kérdése:

Szép napot! Egy csöppet furcsa a kérdés d szerintetek lehetséges?

Figyelt kérdés

Érdekel a biológia mint tudományág (persze mellette még sok minden a tudományon belül) és az evolúcióval kapcsolatban lenne néhány kérdésem. A tudomány mai szempontjából elképzelhető lenne az, hogy az ember odáig fejlődik, hogy energiává alakul át? Kicsit sci-fi-sen hat ez a feltevés de engem komolyan érdekel. Ha nem akkor szerintetek mi lehet a fejlődésünk "vége"?

Hozzáteszem: a vallást most ide ne hozzuk be, nem érdekel.


A válaszokat köszönöm!



2014. máj. 26. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
egyre nagyobb fejünk lesz, a testünk elsatnyul, aztán amikor már nem bírjuk el, akkor kihalunk
2014. máj. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Most is energia.
2014. máj. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem igazán.


Jelenleg semmi okunk feltételezni önmagában azt, hogy az energia (milyen energia? Pusztán az energia csak egy ember által alkotott mértékegység különböző dolgok kifejezésére) képes bármilyen életjelenséget mutatni.


Ebből kifolyólag nem valószínű bármilyen ilyen átmenet.


De: elsőnek a további vitához határozd meg, mit értesz "energia-lét" alatt? Miből épülne az fel?

2014. máj. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Olvass utána az energia fogalmának. Ezós körökben univerzális varázsszóként használják, pedig teljesen korrekt, egzakt definíciója van.


Ha nagyon egyszerűen akarunk fogalmazni, az energia munkavégző képességet jelent. Önmagában energia nem létezik, az energia mindig egy dolognak a tulajdonsága, állapotjelzője.

Az tehát, hogy "energiává alakulunk át", nem igazán hasznos vagy értelmes kifejezés.


Ha érdekel a téma, akkor javaslom Greg Egan könyveit, elsősorban a Diaszpórát, egy nagyon érdekes és jól kidolgozott jövőképet fest le, ahol az emberek már rég elhagyták a testi létet, és földalatti "poliszokban" (önfenntartó szerverparkokban) szoftverekként futnak. A hátránya a könyvnek, hogy rengeteg nem triviális fizikai és matematikai ismeretet követel, sok embernek élvezhetetlen, mert nagyon "hard" sci-fi.

Szerintem ez az egyik lehetséges kiteljesedési irány, már ha sikerül valamikor digitalizálni az agyi folyamatokat.


Én is várom a témába illő könyveket, forrásokat!


Ignoramus

2014. máj. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#1

Nem lesz egyre nagyobb fejunk. Tevhit, mint ahogy a satnyulas is. Mitol tortenne? Semmifele szelekcio nem hat a nagy fej iranyaba, sem a satnyasag iranyaba.

2014. máj. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azért érdekel a téma mert nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz vajon az emberi faj, ha még élni fog több ezer vagy akár millió év múlva. Nagyon szeretem a természetet illetve a hozzá tartozó "tulajdonságot", értem itt főleg az evolúcióra.

Utána járok majd a könyveknek, szeretem az ilyen témában írottakat.

Amit még leírnék az az, hogy nagy sci-fi rajongó vagyok de amit ennél is jobban szeretek ha valami megvalósul.

2014. máj. 26. 20:16
 7/8 A kérdező kommentje:
Az energia létet arra alapozom, hogy sokak szerint a tudat is csupán energia, szóval gondoltam felteszem a kérdést. Bár ezzel a kijelentéssel én nem éppen értek egyet mivel az igaz, hogy az agyat az elektromosság mozgatja de az alkatrészek azok a neuronok illetve a közöttük lévő kapcsolatok. Javítsatok ki ha tévedek!
2014. máj. 26. 20:20
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Temérdek sci-fi feldolgozta vagy említette már ezt a témát (Csillagkapu, Babylon 5, A bolygó neve: Föld, de a Star Trek Enterprise-ban is voltak energialények), és régebben én is sokat gondolkoztam rajta. Elméletben nem zárható ki, hogy pusztán energiából álló lények létezzenek (és most energia alatt a klasszikus fizikai értelemben értem az energiát, ne keverjük ide, hogy tulajdonképpen az anyag és az energia ugyanaz), viszont eléggé valószínűtlen, hogy ilyen lények kialakuljanak.

Ha már itt tartunk: hogyan alakulnának ki? Hogyan léteznének? Hogy élnének?

2014. máj. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!