Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ismer valaki ehhez hasonló...

Ismer valaki ehhez hasonló feladatot?

Figyelt kérdés
[link]

2014. jún. 22. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Ja igen, 2% képes megoldani. Olyan szerencsés vagyok, hogy az én ismeretségi köröm pont csak e két százalék köré fonódik. Egyébként nem.
2014. jún. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Csicsky ***** válasza:
100%
Ezt a feladattípust „játszva“ meg lehet oldani, ha ismered a hozzá való szisztémát. Ugyanis táblázatokat kell készíteni és azokba bejelölni mindazt, amit ismerünk, aztán a következő lépésekben meg kizárásos alapon mindig kihúzni azt a kombinációt, ami nem érvényes. Így mész körbe-körbe, amíg el nem jutsz a megoldásig. Van ennek aztán bonyolultabb változata is, régebben valahol láttam egy 6-os példát erre (amire hivatkozol az „csak“ 5-ös).
2014. jún. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Csicsky ***** válasza:
Na, találtam egy hetes változatot (7 szereplős). Csak éppenséggel nem magyarul van.
2014. jún. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ezt a feladattípust „játszva“ meg lehet oldani, ha ismered a hozzá való szisztémát."


Éppen az a lényeg, hogy az emberek többsége nem jut el odáig, hogy ezt felismerje.

2014. jún. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
megoldottam ,élveztem megoldani és ezért kérdeztem ,hogy nem-e ismer valaki még ilyet
2014. jún. 23. 12:45
 6/9 anonim ***** válasza:
A Logika című újságban szokott volt ilyen lenni.
2014. jún. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Csicsky ***** válasza:
100%

Lefordítottam, mert gondolom, hétszereplős nemigen akad:


A hét unoka


A nagypapához és a nagymamához gyakran ellátogat hozzájuk az ő hét lányunokájuk. Mindegyiket másként hívják. A legutolsó látogatásukat illetően eláruljuk, hogy mindegyik a hétnek más napján érkezett, mindegyiket más valaki hozta el, mindegyiknek más étel ízlett és más állatott kedvelt meg, mindegyik más mesét akart hallani és mindegyik másban próbált meg a nagyszüleinek segíteni. Továbbá eláruljuk, hogy:


1.) Ivettának a Kismanóról szóló mese tetszett meg és kigyomlálta az egész kertet.

2.) Csütörtökön az egyik lányt az ő unokanővére hozta el.

3.) Marcella nagyon örült a galamboknak és a Hosszú, a Széles és a Messzelátó meséjének.

4.) Veronika pénteken érkezett.

5.) Akit az apukája hozott el, az máris a kutyussal kezdett el játszani.

6.) Aki A három arany hajszál meséjét hallgatta, a buktákat eszegette.

7.) A cicust az kislány kedvelte meg, akit az anyukája szombaton hozott el.

8.) Az egyiket az unokabátyja hozta el, aki aztán a szobában segített takarítani.

9.) Lenka a nagynénikéjével érkezett, ő aztán a nagypapának segített gyümölcsöt szedegetni.

10.) Akinek a gombaleves ízlett, az a libákat kedvelte meg és nap mint nap ő is tartotta őket rendben.

11.) Az egyik unoka hétfőn érkezett és máris A hókirálynő meséjét akarta meghallgatni.

12.) Dana a legjobb ételnek a palacsintát tartotta.

13.) A vasárnap érkező lányka minden nap tojásrántottát evett volna.

14.) A kacsák Sárikának tetszettek.

15.) Az edények elmosogatását a kedden érkező unoka vállalta.

16.) Akit a bátyja hozott el, alig várta, hogy meghallgassa Pinokkió meséjét.

17.) A kecskét a szerdán érkező lányka kedvelte meg.

18.) Jutka nap mint nap a Három mosónő meséjét hallgatta volna mákoskalácsott majszolva közben.

19.) A krumplistészta kedvelőjét a nagybácsikája hozta el.

20.) Az egyik kislány a nyulacskákba szeretett bele és mindig ő segített a nagypapának megetetni őket.

21.) Az, aki a Varázsfazék című meséért volt oda, a szénaszárításnál segítkezett.


A kérdés: melyik kislánynak ízlett a darakása?

2014. jún. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
kössz ez hasznos válasz volt
2014. jún. 24. 14:51
 9/9 Csicsky ***** válasza:

Itt is van egy komolyabb (MEETING), csak éppen angol nyelven van:


[link]

2014. jún. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!