Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Absztrakt kvantummechanika,...

Absztrakt kvantummechanika, lineáris algebra, báziscsere?

Figyelt kérdés

Dirac jelölést használok. A kérdésem az lenne, hogy az áttérési mátrix:

S_{ik}=< u_i | t_k > (ahol, u_i és t_k ortonormált bázisok)

elvileg a t_k bázisvektorok komponenseit adja meg a régi u_i bázisban. Nem értem, hogy miért? Elmagyarázná valaki?


2014. júl. 8. 21:09
 1/3 A kérdező kommentje:

Illetve még azt kérdezném, hogy miért igaz az alábbi egyenlőség?

(S^T)_{ki}=(S_{ik})*=< t_k | u_i >

T-vel most az andjungálást, avagy hermetikus konjugálást jelöltem jobb híján.

Az első tagban a két index fel van cserélve, így az áttérési mátrix andjungáltját transzponáljuk, tehát csak komplex konjugáljuk a mátrixot, ez igazolja az első egyenlőséget. A másodikra meg az lenne a tippem, hogy a jobb oldal hermetikus konjugálása kimerült a két bázis cseréjével, mert az < u_i | t_k >=< t_k | u_i >* egyenlőség igaz, tehát a < t_k | u_i >* komplex konjugáltja van a jobb oldalon. LEhet kicsit zavaros lett, elnézés érte, de most nem tudom jobban megfogalmazni. Tehát ha minden igaz, akkor az áttérési mátrix adjungáltja megegyezik a komplex konjugáltjával?

2014. júl. 8. 22:03
 2/3 anonim ***** válasza:
35%
A derivanciális kvalifikáció sukcesszív aproximációja indifferens a taxatíve felsorolt reálkonszenzushoz viszonyítva.
2014. júl. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Megint Te? Nézz már át más kategóriába trollkodni...
2014. júl. 8. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!