Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Előfordulhat, hogy valaki...

Előfordulhat, hogy valaki jobbkezes és ballábas egyszerre?

Figyelt kérdés
2014. júl. 14. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Igen, sőt azt hiszem ez a gyakoribb. Az azonos oldali a ritkább.
2014. júl. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen van ilyen!


Én jobbkezes vagyok de ballábas ha focizunk csak ballal tudok cselezni és a labdát rúgni is.

Jobb lábbal szinte egyáltalán nem tudok focizni.

2014. júl. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
90%

Igen, van ilyen!

Üdv a klubban! :)

2014. júl. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyakoribb, mint az azonos oldaliság, de előfordul. Különböző cikkeket olvastam, abban megegyeznek, hogy a jobbkezesek 5%-a ballábas; a balkezes – jobblábas emberek arányát 25 és 55% között írták.
2014. júl. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ennek neuroanatómiai okai vannak, vagy megszokás inkább?
2014. júl. 14. 19:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem "megszokás". A kézdominancia csak 2-3 éves korra alakul ki (néha még akkorra sem); ez ugyan befolyásolható kívülről, de nem jellemző. (Régen átszoktatták a balkezeseket, ma ez már szerencsére tilos, ugyanis elég sok problémát okozhat.)

A "ballábasság" nem is annyira nyilvánvaló, hogy bárkinek is ingerenciája támadna az átszoktatásra. A "balszemesség" sem, sőt, ennek létezéséről elég kevesen tudnak egyáltalán...

2014. júl. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

""Ennek neuroanatómiai okai vannak, vagy megszokás inkább?""


Én mint már említtetem jobb kezes vagyok de bal lábas. Mivel fiatalabb koromban rengeteget fociztunk (szinte minden nap) néha ha elrontottam valamit sokszor csúfoltak a bal lábam miatt. Próbáltam magam átszoktatni - megpróbáltam jobbal dekázni, cselezni. Otthon magamban kint az udvaron próbáltam csak jobbal vezetni a labdát. Annyit értem el, hogy egy kissé valóban jobban ment a foci a jobb lábammal is de teljesen átszokni a bal lábamra nem sikerült. Mai napig bal lábal focizok és jobb kézzel írok stb...!

2014. júl. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!