Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy vélekedtek a multiverzum...

Hogy vélekedtek a multiverzum elméletről?

Figyelt kérdés
Hány féle multiverzumelmélet létezik? Kettőről tudok. A buborék elméletről, és a feketelyuk elméletről. Van még ezeken kívül valamilyen?

2014. aug. 3. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
A párhuzamos univerzumok elmélete is egy lehetőség, bár a három közül talán ennek a legkisebb a létjogosultsága. Szerintem.
2014. aug. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most olvastam egy harmadik elméletről. A lényege annyi, hogy minden szubatomi részecske tartalmazhat egy másik univerzumot, és hogy a mi univerzumunk is egy megaverzum egyik szubatomi részecskéjében van. Ez szerintem már túl elvont.
2014. aug. 3. 20:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez szerintem a fekete lyuk elmélettel azonos, csak valaki kicserélte a "mára már elavult" fekete lyuk kifejezést a modernebb, jobban hangzó "szubatomi részecske" kifejezésre.

Nincs új a Nap alatt.

2014. aug. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
AZ éppen kutatás alatt álló, nyitott kérdésekről nagyon sokan szeretnek elméleteket gyártani, hiszen azokba nem lehet belekötni, lévén éppen kutatják. Éppen ezért célszerűbb azt mondani, hogy többféle feltevés is rendelkezésre áll, természetesen minden alap nélkül. Vizsgálják némelyikről, hogy lehetséges-e valamiféle létjogosultsága, de a dolog bonyolultsága, ismeret- és főleg pénzigénye miatt ez lassú és nehézkes. Az egyetlen eddig cáfolhatatlan elmélet az univerzumé. Van még itt is mit vizsgálni, de a multiverzum csak olyan feltevés, hogy "mi lenne, ha...". Az elmélet fogalmát érdemes meghagyni kidolgozott, bizonyított gondolatmenetekre.
2014. aug. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha elfogadjuk a multiverzum elmeletet, akkor egyetlen multiverzum letezik. Csakhogy annak a multiverzumnak vegtelen megnyilatkozasi formalya lehet. Tulajdonkeppen mar az univerzum is vegtelen. A multiverzum a vegtelen univerzum vegtelen variansa.
2014. szept. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!