Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért keresztezik egymást a...

Miért keresztezik egymást a látóidegek? Márminthogy miért cserélődnek fel, erre van valami szükségszerű ok, vagy evolúciós magyarázat?

Figyelt kérdés

2014. aug. 4. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy nagyon gyengus tipp: csak a belső retinafelekből indulók kereszteződnek. Ez azt jelenti, hogy a kereszteződés utáni pályában mindkét szemből egy fél látótér képviseltetik. Ezért, bár a kereszteződés utáni sérülés nagy látótér-szűkületet okoz, de megmarad a térlátás. Ha nem kereszteződne, a térlátás elveszne a kereszteződés utáni teljes sérülés alkalmával, hiszen az egyik szem megvakulna. Ez lehet egy előnye.
2014. aug. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
#1: meg persze lehet puszta véletlen is az egész. :-)
2014. aug. 5. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze, csak tippeltem. Fogalmam sincs például, hogy mely állatoknál hogy kereszteződik.
2014. aug. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sadam87 ***** válasza:
Nem tudom, pontosan mi az oka, de szerintem összefüggésben lehet azzal, hogy az átkereszteződés következtében az adott agyfél látókérge az ellentétes oldali látótér feldolgozásáért felel. Így az adott oldali érzékelésért és mozgásért felelős területek egy féltekére esnek. (Az pedig szerintem elég egyértelmű, hogy az adott oldali képet feldolgozó területek egy területre kell, hogy essenek, különben szinte lehetelen volna, például a térlátás kialakítása).
2014. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!