Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Háztartási sósav és hipó...

Stoli56 kérdése:

Háztartási sósav és hipó keverékéből milyen gáz keletkezik?

Figyelt kérdés
Vakond riasztásra szeretném a gázt használni. A keverést zártan tudom megoldani, csak azt nem tudom, milyen arányban legyenek.

2014. aug. 9. 16:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Klór gáz, elég veszélyes.
2014. aug. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne próbáld ki otthon..vakond irtásra használhatnád inkább

Klór keletkezik, I.vh-ban harci gázként használták annyira veszélyes

Régen nekem is volt egy ilyen korszakom amikor mindenféle ilyen hülyeséggel kísérletezgettem egy barátommal, egyszer ugyan így klórt csináltunk

Aztán nem látszott a flakonban az a jellegzetes sárga szín, én hülye meg beleszagoltam...Hát azt hittem meghalok vagy negyed óráig nem bírtam normálisan levegőt venni, már a mentőt akartuk kihívni

2014. aug. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

A közönséges vakond Magyarországon védett állat - eszmei értéke 25000 Ft.


Forrás: 13/2001. (V. 9.) KöM rendelet a védett és a fokozottan védett növény- és állatfajokról, a fokozottan védett barlangok köréről, valamint az Európai Közösségben természetvédelmi szempontból jelentős növény- és állatfajok közzétételéről ( [link] )


Nem mellesleg a keletkező klórgáz emberre is mérgező, szóval veszélyes is.


Inkább riaszd el, tartsd távol:

[link]

2014. aug. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 EagleHUN ***** válasza:

Chlór gáz! Ne csináld meg mert veszélyes. Én is lélegeztem már így be. :)

Egyébként a Hypót megsózva konyhasóval is fölszabadul!


Viszont leírom ha valakit ilyen baleset érne:

Etil alkoholos (pálinkás) kendőn át történő légzés segíthet!

De súlyos esetben mindenképp mentőt is érdemes hívni.

2014. aug. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
45%

Jaj, mennyi problémázás van itt :)


A klórgáz nem túl veszélyes gáz. Igen, használták harci gázként is, de nem jött be nekik, elvitte a szél. Különben ez a titka a biztonságos használatnak is: nyílt levegőn kell csinálni. Ha az udvaron összentöd a hypot és a sósavat, akkor (kivéve ha nem vagy lekötözve a földre) nem lesz bajod. Ha mégis rengeteg gáz keletkezik, max odébbmész.


Azonban valamit ki kell emelnem. ZÁRT RENDSZERBEN NE FEJLESSZ GÁZT! Ezt nem tudom eléggé hangsúlyozni. Ha összeöntd őket, és lezárod, a fejlődő gáz SZÉT FOGJA ROBBANTANI az edényt, és akkor szilánkok és savak-lúgok fognak repkedni, nem beszélve a klórról :)


Azt meg nem teljesen értem, hogy az alkoholos zsebkendő miért segítene... A háztartási szódabikarbóna a klórgáz talán legjobb semlegesítője. Ha nekiállnál ilyennel vakondot riasztani, szódabikarbóna legyen nálad. Azt meg megint nem értem, miért kell emlegetni a vakond eszmei értékét. Nem kiirtani akarod, csak elriasztani.


Szerintem működhet.


Hogy miért merek ellent mondani a fentieknek? Szerintem a vegyész végzettségme feljogosít rá :)

2014. aug. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Ezze!


Sajnos az, hogy vegyésznek titulálod magad, nem fog segíteni azon a delikvensen, akit mérgezéssel kórházba szállítanak.


Ne becsüld alul az emberi leleményességet - meglepő dolgokra képes.


"Azt meg megint nem értem, miért kell emlegetni a vakond eszmei értékét. Nem kiirtani akarod, csak elriasztani."

A vakondot - aki nem mellesleg egy hasznos állat, hisz rengeteg férget, rovart pusztít el, csak sajnos e tette közben a haszonnövényt is kitúrja - járataiban felgyülemlő gáz szépen meg is öli.

Vannak humánusabb módszerek is a távoltartására.

2014. aug. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Háztartási sósavat és hypot öntgethetsz az udvaron, nem fognak mérgezéssel kórházba szállítani, hacsak nem valamit nagyon ügyetlenül csinálsz. A klórgázra az orr érzékenysége 5 ppm alatt van, mérgezés csak ennek a többszörösénél történik. Magyarán szólva előbb kerget el a szaga, minthogy bajod legyen belőle. A probléma akkor adódik, ha 1) hirtelen beleszagolsz oda, ahol fejlődik, mint feljebb írták, vagy 2) zárt térben, szobában csinálod a reakciót. Nyílt levegőn, 1-1 l anyag összekeverésekor, ha vigyázol, nem lesz bajod.


Persze ha nem vigyázol, ott is történhet baleset... de sokkal nagyobb veszélyforrás, ha valaki zárt rendszerben akar gázt fejleszteni.


Félre ne értsed, nem támogatom az ötletet, csak felhívtam rá a figyelmet, hogy itt nem a mérgezés a fő veszély, hanem ha tényleg zárt rendszert használ. Azt meg elismerem, hogy van jobb megoldás. :)

2014. aug. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

K.B. így gondoltam én is. Veszélyes,mérgező, robbanhat, ezért a zárt rendszer, mert a keverés idején a keletkező gáz csak tömlőn keresztül tud a fejlesztőből kiáramlani. Robbanni nem tud, mert a tömlőnél nyitott a rendszer.


K.B.2dl- tudok keverni! Fele fele az úgy jó lehet?

2014. aug. 9. 19:10
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván meg kell nézni, milyen tömények az oldatok. 5%-nál töményebbet semmiképp se használj, ha töményebbek, hígítsad fel előbb. Ha pedig 5%-os mindkettő, akkor igazából a legjobb arány másfél egység hypo egy egység sósav mellé.


És fontos, mint mondtam, hogy legyen kéznél szódabikarbóna, és ha érzed, hogy büdös, akkor inkább hagyd ott a francba.

2014. aug. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

Szódabikarbónás vizet érdemes vdörben kivinni, és ha valami nem úgy sikerül, ahogy kellene, leöntöd vele a gázt. Ha van gázmaszk, vedd fel azt is, ha nincs, szódabikarbónás vizes rongy. Tudd azt is, hogy a klór lefelé száll, tehát ne guggolj, térdelj le semmiképp használat közben, hanem állj magasan. És azért ne legyél egyedül :)


De elvileg nem lehet baj.

2014. aug. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!