Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy hosszú, jó minőségű...

Egy hosszú, jó minőségű lejtőn a legmegfelelőbb kerékpárral fel tudna gyorsulni egy kerékpáros 371 km/h-ra?

Figyelt kérdés
Amennyiben nem, mikor és miért(fizikai, emberi tényezők) dobná el a bicajt?
2014. okt. 10. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, mert a légellenállás miatti határsebesség - úgy rémlik - 200km/h körül van.
2014. okt. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy áramvonalas kialakítású „kerékpár” ezt a határt kitolhatja. Szóval szerintem lehetséges, csak a „kerékpár” fogalmát kell tágabban értelmeznünk.
2014. okt. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Gugu Gabor ***** válasza:

Nem hiszem hogy ennyire ki lehetne tolni hasonló pèlda: [link]

Szerintem a lejtő és a légellenállás rosszabb párosítás mint a szélárnyék és az auto

[link]

2014. okt. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szabadon esve is kb 3-400 km/h a határsebessége egy embernek. Tehát ha ezt meg akarja közelíteni kerékpárral, akkor a lejtőnek szinte függőlegesnek kell lennie.
2014. okt. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én beépíteném a kerékpárost egy hosszú csepp alakú plexibe, amiből csak a két kerék lóg ki, és a pilóta hasalva kormányoz.


Ezzel esetleg menne. Ha más nem azt mondjuk, hogy a függőleges lejtő is lejtő, és kioldjuk egy ballonból 20 km magasról. Talán még a hangsebesség is meglenne.

2014. okt. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sőt, még jobb, ha kerekek sem lógnak ki a cuccból, csak a kerékpáros felvesz egy pár kerek gyűrűt, így lesz nála kerékpár.
2014. okt. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!