Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek is aszteroida...

Szerintetek is aszteroida szállította ide az evolúció kialakulásához való anyagokat?

Figyelt kérdés
Hívők könyörgöm kíméljenek! Mert ugye tudjuk hogy a víz az az aszteroidák által kerül a földre. Azért kérdezem mert kíváncsi vagyok ti hogyan látjátok ezt. Mert a tudomány még nem tud dönteni ezzel kapcsolatosan 100%-ot

#tudomány #evolúció #állatok élet
2014. okt. 16. 21:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
És ha a tudomány nem tudja eldönteni akkor majd amit itt leírunk az a tuti? :)
2014. okt. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A véleményedre vagyok kíváncsi (ember..)
2014. okt. 16. 21:55
 3/15 A kérdező kommentje:
A valószínű ha érdekelt volna a téma akkor írtál volna valamit , hogy hogyan látod ezt te az eddigi tudásoddal, tudományoddal...
2014. okt. 16. 21:56
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Előfordulhat, de igazából totál lényegtelen extra elem.


Az élethez szükséges aminosavakról TUDJUK, hogy kialakulhatnak földi körülmények között (igazából meglepő módon szinte bármilyen körülmények között létrejöhetnek, már a Titánon, -180 fok körüli átlaghőmérsékleten, baromi messze a naptól is kimutattak egyszerű aminosavakat).


Szóval igen, aszteroidán is kialakulhatnak, elvégre pusztán a napsugárzás fénye (elsősorban az UV) képes katalizálni a szükséges reakciókat, amennyiben megvannak a szükséges anyagok (amik kb a világegyetem leggyakoribb anyagai...).


Szóval lehet, hogy aszteroidán is érkeztek, de BIZTOS, hogy a Földön is kialakulhattak. És itt bejön Occam borotvája: fölösleges bonyolítani becsapódó aszteroidákkal, lévén itt is minden adott volt.

2014. okt. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Ez most komoly, h ha összeöntök homokot, sarat, követ, leöntöm vízzel, majd megvilágítom akkor élet keletkezik??????
2014. okt. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen ám bár, mint tudjuk víz nélkül nem lett volna élet.

A korallok alakultak ki elsőnek ha jól tudom, azok adták a víz sótartalmát stb szóval ez nagyon bonyolult dolog, folyamat lehetett..

2014. okt. 16. 22:13
 7/15 A kérdező kommentje:
3. te év milliárdokról hallottál már? Szerintem el sem jut az agyadig hogy az mennyi idő.. Hiába olvasod el 2-szer.. Szerinted a fagyott aszteroida az hogyan keletkezett? na hát akkr..?! a földbe anno olyan erővel csapódtak be hogy megváltozott a föld légköre stb ez egy folyamat , és mivel a rajtuk lévő jég olvadt fel, és mivel a víből vagyunk" és mivel ez így összetett lehet gondolkoznak el rajta tudósok! de mondtam hogy hívők kíméljenek kőőszIiI
2014. okt. 16. 22:18
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a napszél hozta, ugyanúgy mint a Holdra.
2014. okt. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Ozmium42 ***** válasza:

Üdv!


Az evolúcióhoz minimum élőlények kellenek. Talán az elején ég nem volt DNS, hanem csak RNS, vagy helyette fehérjék, ezt senki sem tudja. De az biztos, hogy egyik sem aszteroidákkal jött.

2014. okt. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
biztos? az azért elég egyértelmű válasz :D
2014. okt. 16. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!