Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A természet feletti dolgokra,...

A természet feletti dolgokra, mind van tudományos reális magyaráztat vagy lehet van még olyan dolog, amit nem ismerünk?

Figyelt kérdés
2014. okt. 19. 19:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz természetfelettinek lennie egy dolognak, hogy ne legyen rá tudományos magyarázat. A Mpemba-paradoxonra pl máig nincs még magyarázat, mely szerint a meleg víz hamarabb fagy meg, mint a hideg víz. Ez csak egy példa, van még pár ilyen. Azt hiszem, a légy repülését is csak a közelmúltban tudták fizikailag megmagyarázni. Ilyen alapon ezeket is vehetjük természetfelettinek? :)
2014. okt. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egészen biztosan van még olyan, amit nem ismerünk. Én most hallottam először erről a vizfagyásról. Ennyivel több vagyok, de a magyarázatot en sem tudom. Érted.
2014. okt. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Első: ezt a két dolgot már régóta jól ismerjük.

Ezzel együtt természetesen még rengeteg dolgot nem ismerünk, és nyilván sok olyan is van, amit nem is fogunk még nagyon sokáig.

Ma a tudósok úgy gondolják, hogy a világunk teljesen megismerhető - de nem teljesen határozott. A kvantumhatározatlanság pl. igazi véletlen, és nem csak arról van szó, hogy gyengék a műszerek.


Konkrétan a természetfeletti dolgokról a következőket lehet gondolni:

- vagy hatnak a mi világunkra: ekkor megismerhetők (legalábbis az a része, ami miránk hat),

- vagy nem hatnak a mi világunkra: ekkor ugyan nem ismerhetők meg, de ez kit érdekel? Ha egyszer nem hat ránk...

2014. okt. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Napfonat ***** válasza:
100%

Minél többet tudunk a világról, annál több kérdés merül fel!

Természetesen korántsem tudunk mindent, és vélhetőleg az ember addig fog új dolgokat felfedezni, amíg létezik. Ne feledjük el, hogy az igazi tudomány alig 300 éves.


Az 1880-as években több tudományos szaktekintély kérvényezte a Francia Tudományos Akadémiától a párizsi szabványhivatal bezárását, mivel szerintük (tudósok voltak) már mindent feltaláltak, amit fel lehetett találni.


1899-ben a New York-i szabványhivatal vezetője kérte ugyanezt a városvezetéstől.

Szerencsére nem az emberi szűklátókörűség győzött.

2014. okt. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Az 1880-as években több tudományos szaktekintély kérvényezte a Francia Tudományos Akadémiától a párizsi szabványhivatal bezárását, mivel szerintük (tudósok voltak) már mindent feltaláltak, amit fel lehetett találni.

1899-ben a New York-i szabványhivatal vezetője kérte ugyanezt a városvezetéstől."

Úgy tudom, ez városi legenda.

2014. okt. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A Tengerész ***** válasza:
Két kérdést tettél fel, melyek szerinted összefüggésben, ok-okozati kapcsolatban állnak egymással. Én azt mondom ez két olyan kérdés, melyeknek semmi köze egymáshoz. Tehát. 1....természet "feletti" dolgok... a mesékben (scifikben, regényekben és hülye filmekben) vannak, a természetben valóságban előforduló dolgoknak, történéseknek, tapasztalásoknak van magyarázatuk, legfeljebb még nem ismerjük, erre való a tudomány, hogy megtalálja. 2.Rengeteg dolog van amit nem ismerünk, megkockáztatom sokkal több mint amit ismerünk, erre való a tudomány...stb lásd fent. Mondok egy példát gömbvillám. A tudomány mai állása szerint nincs rá magyarázat, holott bizonyított tény, hogy létezik. de ettől még nem természet feletti, hisz a természetben fordul elő.
2014. okt. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Napfonat ***** válasza:

"Úgy tudom, ez városi legenda."


Rosszul tudod.

2014. okt. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Valami forrást akkor már adhatnál...
2014. okt. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Napfonat ***** válasza:
Igen. Történelmi atlasz, például. Az Emberiség Krónikája, 1899-es évszámnál, vagy Enciclopedia Britannica;vagy dr. Héjjas István: Ezotéria és/vagy tudomány satöbbi-satöbbi.
2014. okt. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Peeper válasza:

Tengerész:

Szerintem nincs igazad.

A természetfeletti az amit a természettudomány jelen állása, ismeretei szerint nem tudunk megmagyarázni. Egy része olyan távoli, hogy még elméletet sem tudunk felállítani rá és vannak olyanok, melyeket tapasztalunk, van róla elképzelésünk, de még nem tudjuk bizonyítani.

Lásd a gömbvillám, a méhek repülése, az univerzum keletkezése, az élet kialakulása, a pszichológia, stb...

2014. okt. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!