Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hallottam hogy még ebben az...

Hallottam hogy még ebben az évszázadban el akarják érni hogy minden munkát robotok végezzenek a Földön. Akkor hogyan fog megélni az ember ha a robotok elveszik a munkát?

Figyelt kérdés
Lesznek a robotszerelők akiknek lesz munkájuk aztán kész vagy mi?Mondjuk minket már nem érint annyira,de azért érdekel:)
2010. jan. 31. 14:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A robotszerelést is a robotok végzik majd, ahogy a robotszerelő robotok szerlését is... Addigra már mindenki sokáig él, a népesség korfája a nyugati országokéhoz lesz hasonló, így nem lesz gond a munkanélküliség.
2010. jan. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
500 millió embert terveznek úgy is, a többi nyugodtan kipusztulhat.
2010. jan. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor hogyan fog megélni az ember ha a robotok elveszik a munkát?"


Gondolom alanyi jogon fog járni valamennyi pénz, vagy az emberek számára előtérbe kerülnek az olyan munkák, amit egy robot nem nagyon tud elvégezni. Tervezés, fejlesztés, programozás, egyéb szellemi munkák.


"Lesznek a robotszerelők akiknek lesz munkájuk aztán kész vagy mi?"


Miért ne szerelhetnék össze egymást is robotok? Csak program kérdése.

2010. jan. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

A robotoknak nem kell fizetni, ergo a termékek is ingyen vannak. Vagyis akkor minek dolgozni, ha mindent megkapunk ingyen?

A robot dolgozik, mi élvezzük a munkája gyümölcsét.

Az ókori Rómában sem dolgoztak a patríciusok. Max. politizáltak, már ha azt munkának lehet nevezni, de azt a jövőben sem valószínű, hogy átvennék tőlünk a gépek. Mégis megvoltak. Méghozzá nem is akárhogyan.


L

2010. jan. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

Vagy elég a Surrogates filmre gondolni. Képzeljétek el azt, hogy egy srác folyton a gépe előtt ül és valamilyen lövöldözős játékkal játszik.

Olyan hihetetlen lenne azt elképzelni, hogy egy robotot irányít egy ember a gép előtt?

Ha lesz háború, mert lesz, akkor azt szerintem gépekkel vívjuk meg gépek ellen, akiket szintén irányít majd valaki.

Ha ez lesz, akkor fizetés ugyanúgy lesz, mert a munkát elvégezzük. De az ember egyáltalán nem fog fizikai munkát végezni. Helyette otthonról irányítjuk majd a gépeket.

2010. jan. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Akkor dagadt chips zabáló lények leszünk akik ülnek otthon és nyomogatják a gombokat?:S Nah jobb is h meghalok addigra
2010. jan. 31. 18:01
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Én ezt képtelenségnek találom!

Akkor megszünnének az emberi rétegek!(szegények ,középréteg,gazdagok)

Gondolj bele, egy csoró is vehetne egy ferrarit,pedig megse dolgozott érte.

Én ezt nem szeretném. Igenis legyenek különbözőek az emberek. Én szeretnék megdolgozni a céljaimért, és nem akarom ,hogy egy sz*ros gép csinálja meg helyettem mindent. Lehet kritizálni

2010. jan. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
legalább nem csak én gondolkodom így!XD
2010. jan. 31. 18:52
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Én akarok dagadt chipszabáló lenni aki nyomogatja a gombokat! :D


Am sajnos sztem nem lesz ilyen, mert mindig is lesznek emberek, akik el akarják nyomni a másikat, maguknak akarnak több, jobb, modernebb gépet. A szegényebbeknek meg majd csak cseppen valami.


Ha belegondolsz, igazából az emberiség fejlődése során mindig csak a gazdagabb rétegek fejlődtek igazán. A ma a Földön élő legszegényebb emberek még mindig úgy élnek, mint 2000 éve a legszegényebb emberek. Az nem sokat fejlődött. Szal sztem ez is csak egy réteget fog érinteni.

2010. jan. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor hogyan fog megélni az ember"


Nem fogja érteni ezt a kérdést. A "megélhetés" egy mai fogalom, a jövőben nem biztos, hogy létezni fog, mert nem biztos, hogy lesz pénz, árucsere, munkaviszony stb.


"ha a robotok elveszik a munkát?"


Ha a robotok "elveszik" a munkát (pontosabb megfogalmazásban: ha a robottechnológia jóvoltából felszabadul az emberiség a munka kényszere alól), akkor nem fogunk dolgozni, és kész.


Az emberiség fejlődése új szakaszba fog lépni, mert ettől kedzve nem a puszta léte fenntartásával fogja tölteni (direkt vagy indirekt módon) a napja nagy részét.


A mai ember mindig hivatkozhat arra, hogy "bocs, dolgom van". A jövő emberének nem lesz soha "dolga", hanem saját magának kell kialakítania az életét, teljesen önmagáért fog felelni. Az embereknek ma az a problémájuk, hogy hogyan törlesszék a lakáshitelüket. Ezért másodállást vállalnak, a szabadidejük kevés, azt is tévézéssel töltik. Ha nem lesz gond a megélhetés, és nem kell dolgozni, akkor a problémáink teljesen mások lesznek, először is folyamatosan fel fog merülni a kérdés, hogy mi az élet értelme, miért élünk egyáltalán, mit kellene kezdeni magunkkal. Az is elképzelhető, hogy ebben a zavarodottságban sok ember nagyon boldogtalan lenne.


Érdekes lesz, mert valahogyan el kell tölteni az időt. Sok embernek nehezére esik, sok ember igényli, hogy valamivel elfoglalják. Főleg a primitívebb, szegényesebb környezetben felnevelt, kulturálatlan ember nem tud mit kezdeni az idejével. De a távoli jövőben mód fog nyílni arra, hogy mindenki megtanuljon élni.

2010. febr. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!