Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Át kell alakítanom a képleteket?

Át kell alakítanom a képleteket?

Figyelt kérdés
Egy ideális gáz szimulátort kezdtem el programozni, ahol a részecskék tökéletesen rugalmasan ütköznek egymással és az edény falával. Az ütközések számából, és a részecskék sebességeiből szeretném kiszámolni a nyomást, és a hőmérsékletet. Elkezdtem tanulmányozni a kinetikus gázelmélet képleteit, de azon kaptam magam, hogy mindegyik három dimenzióra érvényes. Az a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy vajon át kell-e alakítanom ezeket a képleteket két dimenzióra, vagy az arányosságok így is megmaradnának. Mert mivel két dimenzióban vagyunk eleve a nyomás is, mint fogalom nem definiálható a program szemszögéből (a felületek csak egy dimenziósak). Mit gondoltok?

2014. dec. 26. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor a kezdeti képleteket kihagytad :)


Gay-Lussac és Boyle-Mariot törvényei pont, hogy 2-dimenzióra vonatkoznak (állandó térfogat, nyomás vagy hőmérséklet esetén írja le, az adiabatikus gáztörvény ennek a háromnak az egyesítése).

2014. dec. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De a Gay-Lussac és Mariotte törvények csak összehasonlító egyenletek. Én azt szeretném, hogy megvan minden részecske sebessége külön-külön, és abból számolom ki a hőmérsékletet pl. a Átlag mozgási energia = 1.5*k*T képlet alapján. Viszont ez a képlet három dimenzióval való számolással jött ki.
2014. dec. 26. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!