Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A H2O miért nem OH2, erre van...

A H2O miért nem OH2, erre van valami szabály?

Figyelt kérdés
Vagy pl. CH4 miért nem H4C?
2014. dec. 30. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Konkrét szabály nincs rá, de mindenre van egy egységesített rendszer. Ha te OH2-nek hívod a vizet, akkor az egy hozzáértőt valószínű megfog téveszteni.


Azért H2O, mert a több elektropozitivitással rendelkező elemeket írjuk előre, a több elektronegativitással rendelkező elemeket meg hátra.

A pozitív töltésű ionok a molekula bal oldalára, a negatív töltésű ionok a molekula jobb oldalára kerülnek, így adódik pl hogy a H2SO4 (kénsav) se SO4H2.

2014. dec. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs szabály, csak megszokás.


Az OH2 megtéveszthez másokat, mert magyarul olyan a hangzása mint mit tudom én... Ha ikrek születnek és nem tudtál róla akkor mondod hogy "ó, há' kettő!". Érted?? :DD

2014. dec. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Első, köszönöm!
2014. dec. 31. 00:41
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Ha te OH2-nek hívod a vizet, akkor az egy hozzáértőt valószínű megfog téveszteni."


Szerintem meg pont egy laikust téveszt meg legföljebb, egy szakértőt hírből sem...:)

2014. dec. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!