Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire normális a heteroszex...

Mennyire normális a heteroszexualitás?

Figyelt kérdés
Én fiú vagyok és a férfiakhoz vonzódok és ez serintem így van jól. Mi értelme van a heteroszexualitásna, ha az emberek sokkal jobban meg tudják értetni magukat az azonos neműekkel, hisz ők ugyanúgy vannnak összerakva, a fiú fiúból, a lány lányból van, és sokkal jobban tudhatják, hogy mi jó egymásnak (szexuálisan is) mint az ellentétes nemű, hiszen a saját nemét mindenki jobban ismeri. Szokták mindani ugye hogy férfi és női agy. Hát nem véletlen, hogy legjobb barátot csak azonos neműek között találhatnak, és egy párkapcsolatban nagyon fontos a barátság szerintem. Másik kérdésem, hogy miért írja le valaki természetelleesnk a homoszexualitást? Ez az állatokra is jellemző sőt nem csak az emlősökre, több különböző fajú állatra( delfinek, oroszlánok sirályok). tehát ez már régóta jelen lehet az evolúcióban (hacsak nem a heteroszexualitás előtt is jelen volt. Meg lehet mondani, hogy evolúciós zsákutca. Csak megjegyezném, hogy egy leszbikusnak és egy melegnek is lehet közös gyereke.

2015. jan. 16. 20:27
1 2 3
 1/25 2xSü ***** válasza:
93%

A rövid válasz: A homoszexualitás nem öröklődik.


Az embert nem feltétlenül az vonzza, ami azonos vele. Sőt… Aki a hegyekben él, az a tengerparton nyaral, mert oda vágyik, aki a tengerparton él, az a hegyekbe megy. Egy párkapcsolat – legyen szó bármilyen nemű felekről – attól működik, hogy a sok közös vonás – ami férfi és nő között is megvan – mellett legyenek különbözőségek, hiszen ez fog behozni egy csomó új dolgot az életedbe. Pont azt keresed a másikban, amiben esetleg magad hiányt szenvedsz. A nők jobban szeretnek takarítani, mint a férfiak. A férfiak jobban szeretnek szerelni, mint a nők. Nem mindenki, de úgy általában ez a helyzet. Ilyen módon viszont pont jól kiegészítik egymást. Tehát ez az érv, mint kard bizony kétélű.


Ha valaki születésétől kezdve a másik nemhez vonzódik, akkor nem hoz létre utódokat. Oké, hogy az emberek körében lehet örökbe fogadni, meg vannak mesterséges eszközeink, amit igénybe lehet venni, de természetszerűleg – mondjuk egy állatpopuláció egyedeit nézve – egy homoszexuális egyén nem hoz létre utódokat. Tehát a fajfenntartásnak nem kedvező tulajdonságról van szó. Az evolúció a heteroszexualitást jutalmazza, és az erre törekvő érzetek kialakulásáért felel. A heteroszexuálisoknak a homoszexualitástól való ódzkódása természetes. Ha ez az érzet kevésbé lenne meg, akkor hajlamosabbak lennének egy populáció egyedei a homoszexualitásra, ami kevesebb utód létrejöttét okozná, és így hátrányt jelentene a populációra nézve.


Tehát az, hogy egy heteroszexuális nem tartja természetesnek a homoszexualitást, az természetes. :-)


Persze a természetben is van homoszexualitás. Sokszor egyébként akkor alakul ki, mikor heteroszexuális kapcsolat kialakítására nincs mód. De nem csak akkor. Minden fajnál előfordulhat, de soha nem számottevő. Tehát nem mondhatjuk azt, hogy a homoszexualitás természetellenes lenne.


Röviden tehát: A homoszexualitás nem természetellenes, hanem sok esetben természetes. Viszont természetes az is, hogy egy heteroszexuális ember számára nem tűnik annak.


De emberek vagyunk, így az ösztönös érzeteinket elvileg tudjuk racionálisan kezelni. Nekem nincs bajom a melegekkel, amíg nem tüntetőleg, nem provokatívan azok.

2015. jan. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

az állatokat nézve, a homoszexuális egyén is hozhat létre utódokat. Pl egy oroszlán falában is megfigyelték a homoszexualitást, ennek ellenére azoknak a hím oroszlánoknak utódaik is voltak. szóval attól hogy homoszexuális még létesíthet heteroszexuális kapcsolatot. de az állatokat nem is negyon kellene ebbe belevonni, hiszen ők ösztönösen cselekednek, noncsen szexualitásuk.

az embereknek pedig érzéseik vannak.

2015. jan. 16. 21:05
 3/25 2xSü ***** válasza:
100%

Az oroszlánoknál valószínű a környezet változására való reflektálás ez. Az ember környezete meg azért eléggé fix. Persze van olyan is, hogy a homoszexualitás csak később jelentkezik. Mindenesetre ez is hátrányos, mert lehet, hogy eddig voltak utódai, de ezután nem lesznek. Mindenképpen a szaporodási lehetőséget csökkenti a homoszexualitás.


> szóval attól hogy homoszexuális még létesíthet heteroszexuális kapcsolatot


Akkor meg már biszexuális és nem homoszexuális. De még ez is csökkenti a szaporodás esélyét, mert lehet, hogy lenne lehetősége az adott évben, az adott hónapban, az adott napon, az adott percben utódot nemzeni, de nem teszi, mert éppen egy homoszexuális szakaszban van.


> de az állatokat nem is negyon kellene ebbe belevonni, hiszen ők ösztönösen cselekednek


Mint ahogy nagyon sokszor mi is. Még akkor is, ha esetleg tudatossá is válik egy cselekvés, meg tudjuk nevezni az érzelmet, vagy éppen akár racionális okot is találunk rá, sőt nemes eszméket, erényeket teszünk mögé. Tulajdonképpen ugyanolyan állatok vagyunk, az ő működésükből minden bennünk van, csak éppen nekünk van racionális gondolkodásunk !is!. De nem mindig ez uralja a tetteinket, érzéseinket, véleményünket. Pl. az emberek többsége megijed egy póktól, akármennyire is tudja, hogy pl. itt Magyarországon nincs olyan pókfaj, aminek a csípése halálos, vagy különösebben kellemetlen lenne. Az ösztönök ugyanúgy működnek bennünk is.

2015. jan. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Hengerelőhereverem ***** válasza:
82%

Én nem ítélem el a homosexuálisokat, addig amég otthon a 4fal között az! Én beszélgettem már olyan homokos sráccal akiről meg nem mondtad volna, ő mondta el, nem zavart.


Engem az zavar, hogy már a TV-ben is ez megy, az utcán is felvonulgatnak, lezárják a várost, rendőrkordont vonnak maguk köré AZ ÉN PÉNZEMBŐL!


Egyéb iránt meg fizikai alapon a véleményem: negatív töltés taszítja a negatívat, vonzza az ellentettjét a pozitív töltést(mint a mágnes).

2015. jan. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Ha nem ítéled el őket, akkor miért ne mehetnének ki az utcára úgy mint a heterok? Ez nem fertőző, attól, hogy valaki meglátja őket még nem lesznek melegek ők is.


"Egyéb iránt meg fizikai alapon a véleményem: negatív töltés taszítja a negatívat, vonzza az ellentettjét a pozitív töltést(mint a mágnes)."


Ennek nincs értelme ne is haragudj.

2015. jan. 16. 21:22
 6/25 A kérdező kommentje:

azokat én is utálom akik vonulgatnak meg feltűnősködnek.

Bár ezt ne felejtsd el hogy azért van mert nincsenek meg azok a joguk, amik atöbbi embernek meg van.

( a vonulással nincs bajom, csak azoktól a botrányosaktól ráz ki a hideg)

2015. jan. 16. 21:25
 7/25 2xSü ***** válasza:
94%

> Ha nem ítéled el őket, akkor miért ne mehetnének ki az utcára úgy mint a heterok?


Nem azt mondjuk, hogy nem mehetnek. Sétálhatnak, akár kézen fogva, még egy puszi is belefér a részemről. Én a magam részéről egy heteroszexuális egyéntől sem nézem jó szemmel, ha órákig smárol nyilvános helyen. De könnyebben tolerálom, mivel valamilyen módon mégis csak az egyik fél helyére tudom képzelni magam. Homoszexuálisok esetén viszont nem, és természetesen bennem is disszonáns érzelmeket kelt. Oké, el tudom fordítani a fejem, vagy át tudok lépni a dolgon, tudok alkalmazkodni, de ugyanilyen alkalmazkodást várok el a másik féltől, a homoszexuálisoktól is.


> azokat én is utálom akik vonulgatnak meg feltűnősködnek.


Szerintem sokat rontanak a homoszexuálisok megítélésén, az biztos. Munkám révén kerültem kapcsolatba homoszexuális sráccal. Nota bene nem nagyon látszott rajta, max. egy kicsit talán femininebb volt. Beszélgettem vele, ő is ezen az állásponton volt.


> Bár ezt ne felejtsd el hogy azért van mert nincsenek meg azok a joguk, amik atöbbi embernek meg van.


Mondjuk a fontos dolgoknál nem is nagyon kell kiderülnie.

2015. jan. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%

A heteroszexualitás a normális, a természetes.

Provokáció a kérdés, vagy önigazolást akarsz?

A nő, és férfi agya, gondolkodása különbözik, és kiegészíti egymást.

Egy azonos nemű páros, bár jól megértik egymást, könnyen elkövet olyan hibát, amit férfi-nő páros nem, bár vitatkoznak.

2015. jan. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
épp ezt mondom, hogy lehet hogy mi is ösztönből cselekszünk, de az állatok meg csak ösztönből, nincsenek érzéseik.
2015. jan. 17. 11:07
 10/25 A kérdező kommentje:
ezt hog éerted, milyen hibát? egyébként átlagsa egy meleg pár sokkal kevesebbet vitatkozik:)
2015. jan. 17. 11:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!