Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi keletkezik éter és sav...

Mi keletkezik éter és sav reakciójából?

Figyelt kérdés

A teljes feladat szerint C3H8O összegképletű vegyület 3 izomerje közül egyet koncentrált kénsav jelenlétében melegítünk. Mivel a három izomér az 1 propanol, 2 propanol és etil metil éter, nyilvánvalónak tűnik, hogy ez utóbbi fog reagálni, mivel az alkoholok is savas jellegűek. Én magamtól arra gondolnék, hogy 1 mól éter 2 mól savnak hozza létra a konjugált savát (HSO4), és létrejön egy alkán és egy alkohol. Ha ez történik, honnan tudjám, hogy metán + etanol vagy etán + metanol keletkezik?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. febr. 11. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Az alkoholok melegítés hatására, tömény kénsav jelenlétében vizet veszítenek. (Vízelimináció.)

Az éterrel nem tudom mi történik.

2015. febr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oh, ezt nem tudtam. Akkor lehet, hogy ez a megoldás. Akkor ennek megfelelően, kilép a víz és megjelenik egy kettős kötés?
2015. febr. 11. 20:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen :)
2015. febr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, sajnos jobb híján csak zöld kézzel tudom meghálálni!
2015. febr. 11. 20:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit. :) Üdítő olyan kérdezővel találkozni, aki nem kéri, hogy az egész feladatot oldjuk meg helyette. :D
2015. febr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

:)


Versenyre készülök, ott úgysem lesz, aki megoldja(mármint rajtam kívül). Addig csak azt tehetem, hogy annyi reakciót tanulok meg, ahányat scak éppen tudok.

2015. febr. 12. 19:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok sikert hozzá! :)
2015. febr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!