Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hipnózis és telepátiát szeretn...

Hipnózis és telepátiát szeretnék tanulni légyszíves ajálljatok nekem könyvet amiből valamenyire elsajátíthatom. és honnan?

Figyelt kérdés
Hipnózis és telepátia

2015. febr. 22. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem természettudomány.
2015. febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Beugróként talán végezd el az orvosi egyetemet, azután majd eligazítanak.

Műkedvelőként hipnózissal játszani veszélyes.

2015. febr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hipnózist könyvből olyan tanulni, mint ha csontkovácsolást. Könnyű úgy csinálni, mintha értenél hozzá, amíg nincs baj.

A telepátiát meg majd akkor kérdezd meg a természettudományok kategóriában, ha valaki elnyerte James Randi egymillió dollárját.

2015. febr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vree ***** válasza:
46%

"Műkedvelőként hipnózissal játszani veszélyes."


xD lolololol

Ez kb. olyan, mint ha azt mondanád, hogy ne tanulj részecskefizikát, mert még véletlenül építesz egy atombombát.


Ami kevés valós potenciál van a hipnózisban, azt nem fogja műkedvelőként véghezvinni. A legnagyobb "kockázat", hogy legfeljebb az alannyal közösen elhiszik a saját bolondozásaikat és ezáltal tesznek kárt magukban.


kérdező! Mivel a Tudomány rovatban tetted fel a kérdést, csak azt tudjuk mondani, hogy:

1. telepátia nem létezik - majd' minden valaha is vizsgéálat alá vett gondolatátvitelről kiderült, hogy csalás, szemfényvesztés. (de most komolyan, különben mondjuk, a politikusok miért nem ehhez folyamodnának lépten-nyomon?)

2. hipnózis...valamilyen formában létezik, egész pontosan lehetséges magadnak vagy másnak a közérzetét, tudatállapotát, hangulatát relaxáltabbá, fogékonyabbá tenni (ezt teszed te is magaddal, ha mondjuk zenét hallgatsz, vagy izgulsz a tévét nézve). Egy jó pszichológus felhasználhatja ezt, hogy segítsen valakinek mondjuk visszaemlékezni valamire, vagy "ösztönösebb" válaszokat adni, jobban elmerülni a gondolataiban. Az a fajta színpadi mutatvány azonban, amikor valakinek megparancsolják, hogy legyen csirke, és teljesen a mutatványos irányítása alá kerül, nem létezik és soha nem létezett. Minden ilyen fajta trükk vagy csalás (ahol beavatott az alany), vagy azért engedelmeskedik neki valaki, mert úgy érzi, hogy ezt várják tőle. Az embereket lehet manipulálni, befolyásolni mindenféle pszichológiai trükkökkel, hogy azt tegyék, amit akarsz - mi is megtesszük nap mint nap a társas kapcsolatainkban. Szekták vagy diktatúrák ennek nagy mesterei. Ugyanezt az egyén is meg tudja tenni. De ez nem hipnózis, legalábbis nem úgy, ahogy reklámozzák.

2015. febr. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Pedig a telepátia létező dolog, youtubeon főleg angol nyelvű videók vannak e témában, és sok más érdekes témában, én is telepátiát akarok tanulni, de egyenlőre még nem találtam olyan személyt akivel lehetne, ezért a telekinezist gyakoroltam, sikerült is pár hónap alatt eredményt elérnem..


Az a lényeg, hogy ne tántorítson el sok ember negatív véleménye, a világ működését habár mi sem ismerjük, és ők sem, az, hogy egy dolog létezik vagy sem, nem ez határozza meg. Elképesztő dolgokat lehet olvasni a neten, persze nem az álhírekre meg a kamukra gondolok, hanem azokról a személyekről, akikről lejön, hogy nem kamuból hülyítik az embereket(én mondom, azért tudom ezt 100%-ban befogadni mivel már magamat is ért pár siker, enélkül ugyanott tartanék mint a sok szkeptikus). Nem teljesen jó példa, de azért valamennyire szemlélteti: szkeptikusként nem lett volna Schwarzenegger sem világhírű testépítő, valószínűleg a repülőgép is csak a mesében létezne, és a 100m-t sem lehetne 10 másodperc alatt lefutni..röviden ennyi!


De ne itt kérdezz ilyet, mert itt még több a szkeptikus mint az ezotéria rovatban!

2015. febr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a hipnózis VESZÉLYES a műkedvelő kezében - azóta tilos magánembernek hipnotizálnia, mióta (még jó régen) egy kútásó nem tudott felébreszteni egy általa hipnotizált lányt.

A telepátiát meg talán hagyjuk: azzal menjél az ezotériába.

2015. febr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm!
2015. febr. 23. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!