Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A műveleti erősítő, hogyan...

Hengerelőhereverem kérdése:

A műveleti erősítő, hogyan integrál és differenciál?

Figyelt kérdés

Több oldalon is utánapróbálok olvasni, de nem értem, hogy valósítja meg, pl. az integrál számítást. Valaki eltudná magyarázni?

Ui.: erősítés kiszámítása meg a számítások amiket az iskolában kérnek róla az megy, de nem értem és ezen lenne a lényeges ha írtok magyarázatot.


2015. márc. 8. 17:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Még kiegészítésnek: történeti áttekintést ha tudtok adni a műveleti erősítők kialakulásáról úgy talán jobban megértem(mikor, miért találták fel stb..)
2015. márc. 8. 17:20
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Ha jól értem az integrálszámítást nem érted?

Mert ahhoz könyvek kellenek. Matek analízis témaköre......

2015. márc. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazából nem a műveleti erősítő integrál önmagában, hanem az integráló műveleti erősítős kapcsolás: a kulcs abban is a kondenzátor, pontosabban a kondenzátor integráló tulajdonsága.

Szerintem ez elég jól elmagyarázza:

[link]


Nem tudom milyen szinten tanuljátok az elektrót, de nem árt ehhez ismerni a kondenzátor időtartománybeli viselkedését leíró differenciál egyenleteket. Enélkül is el lehet fogadni a képleteket és alkalmazni, de megérteni nem igazán.

2015. márc. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy integráló kapcsolás nem számít semmit, hanem a tároló elemeknek (pl. kondenzátor) használja ki azt a tulajdonságát, hogy az általuk létrehozott jelalakot matematikailag diff.-egyenlettel írjuk le. Tehát nem a számítás a lényeg, hanem pont az a természetes jelenség, amit matekban a számítással leírunk. :)


Például vegyünk egy légtartályt, amiben sűrített levegő van. Ha kinyitjuk a csapját, akkor először nagy erővel jön a levegő, aztán ahogy csökken a nyomás, egyre kisebb erővel. Ez is egyfajta differenciálás, mert a levegő kiáramlási sebessége a kezdeti nyomásnak egy függvénye. A tartály sem számol semmit, ez egy természetes jelenség. Ahogy a műveleti erősítő differenciáló vagy integráló kapcsolásánál az áram/feszültség alakulása is az.

2015. márc. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Aha, tehát először tudtuk kiszámítani ezeket a jelenségeket és miután rájöttünk, hogy ennek ilyen " alakja" van utána már csak rákapcsoltuk amit akartunk megnéztük a ki és bementet és tulajdonképpen el is van végezve a művelet?

Tehát akkor a kondenzátor feszültsége az idő integrálja a tekercs árama pedig a differenciálja és így a 2 művelet megvan oldva egy műveleti erősítő közbeiktatásával?

2015. márc. 8. 23:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Vagy mondjuk vegyük a sima négyszögjelet. Ha egy rc tagra engedjük (a kondenzátor van sorosan), akkor a kimenetén ott lesz nagy a jel, ahol a bemenet gyorsan változik. Ez is egyfajta differenciálás, amit a bemeneti függvény deriváltjának tekinthetünk.
2015. márc. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A műveleti erősítő meg csak egy megoldási mód, de nem az a lényeg, hanem az energiatároló elemek megfelelő bekötése.
2015. márc. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!