Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az orvosin ha valaki dietetiku...

Az orvosin ha valaki dietetikus akar lenni annak kell boncolni? Embert? Vagy állatot?

Figyelt kérdés

2015. márc. 16. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Mindkettőt.
2015. márc. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Igen, mindkettőt. Minden orvosnak kell.
2015. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Nem, hát minek is ismerni az emberi testet... Ez nem is az a szakma.


Különben a dietetikus nem orvos (és ez sok esetben sajnos látszik is premium diet meg társaik), esetleg a gasztroenterológus áll még közel.

2015. márc. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Hardy Weinberg ***** válasza:
100%

Az orvostanhallgatóknak kell anatómiai boncolást végezniük. Ez minden orvostanhallgatónak kötelező.

Viszont a dietetikusok nem orvosok, még csak nem is orvosi karon tanulnak ( [link] így nekik nincs is anatómiai boncolás.

2015. márc. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Dietetikusként nem kell boncolnod. Gondolom azért kérdezed mert tartasz a boncolástól.
2015. márc. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Pontosan azert. :-). De attol meg asz orvosira kell jelentezni, ugye?
2015. ápr. 12. 19:18
 7/11 anonim ***** válasza:
dietetikusnak nem kell orvosi egyetem.
2015. ápr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
úgy tudom hogy az egészségügyi karon indítják a szakot, vagy van belőle OKJ-s képzés is.
2015. ápr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

tisztázzuk:

DIETETIKUS SZAKRA az országban két helyen jelentkezhetsz: SE-ETK ( Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar)vagy PTE-ETK (Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar)


NINCS OKJ-képzés belőle ( szerencsére) CSAK FŐISKOLAI ALAPSZAK ( vagyis BSc képzés, melyre épül egy TÁPLÁLKOZÁSTUDOMÁNYI MSC-egyetemi képzés)



KÉRDEZŐ NEM AZ ORVOSIRA KELL JELENTKEZNI! Fenti főiskolák valamelyikére- Ápolás-betegellátás alapszak-dietetikus szakirányra.....

2015. ápr. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2015. ápr. 13. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!