Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A küklopszoknak van térlátásuk?

A küklopszoknak van térlátásuk?

Figyelt kérdés
2010. febr. 19. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkodtam, hogy dobnak követ olyan pontosan térlátás nélkül? Mert ugye egy szemmel az nem valószínű. De lehet, hogy az az egy szem duplán lát, és akkor...
2010. febr. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

nagyon beteg XD

ha már úgy döntünk, van küklopsz, akkor mondjuk, hogy speckó szeme van, amiből egy is elég a térlátáshoz xD

amúgy elméletileg van, csak nem pontos. csukd be az egyik szemed: érzékeled a tért, csak nem olyan pontosan.

2010. febr. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nincs! ezért hordanak 3D szemüveget!
2010. febr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Elvileg két szem kéne, de nekem van félvak ismerősöm, aki remek térlátással rendelkezik, és jól vezet autót. Tehát elképzelhető.
2010. febr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

16:51 az meg hogy létezik?


egyébként csak viccből kérdeztemXD

2010. febr. 19. 17:21
 6/12 anonim ***** válasza:
Van, de csak analóg.
2010. febr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sztem nem, ahhoz két szem kell. Próbáld ki takard le az egyik szemedet.
2010. febr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2 szemmel nincs terlatas.

Az ugyessegtol fugg hogy latsz e fel szemmel rendesen>azert lathatsz mert TUDOD hogy mi mekkora,egyebkent ha egy ismeretlen formaju alagzatot latsz nem hiszem hogy el tudod donteni pontosan mi hol van a terben.

2010. febr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
amugymeg kuklopszok enm leteznek szoval arra kepesek ami odakepzelsz :D szerintem csukott szemmel is pontosan dobnanak mert hang utan dob.
2010. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezt hallotam szerintem igaz: ha megvan mindkét szemünk, akkor az agy a kézt szem különböző látószögéből kombinálja ki a távolságot, tehát a térlátást, mi van közelebb, mi távolabb. Ha az egyik szem működik csak , akkor az agy a fej és a test, ill. a mozgás apró rezdüléseiből, változásaiból keletkező "nézőpont- különbségekből" kombinál, pótolja az elveszett funkciót. Remélem érthetően magyaráztam :)
2010. febr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!