Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A melegek utálatának evolúciós...

A melegek utálatának evolúciós okai vannak?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 9. 13:12
1 2 3
 1/24 Tengor ***** válasza:
58%
Nem. A homofóboknak nem tudnak beleérezni a másik helyzetébe, nem tudnak magukon túl mást is látni. Érzelmileg visszamaradottak, de ez személyes elmaradottság, nem evolúciós.
2015. ápr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Nem, társadalmi, sokkal inkább a valláshoz köthető.
2015. ápr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%

Nem, hiszen akkor a római és a görög társadalom léte alatt megszünt volna az emberiség nagy része.

Ugyanúgy nem evolúciós okai vannak, mint a sárgá-/barna-/vörösbőrűek utálatának.

2015. ápr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
44%
Erre mondják egyes szexuálpszichológusok, hogy ez a kifelé megnyilvánuló "utálat" valójában a belső homoerotikus késztetés elnyomása egy vélt társadalmi megfelelőség érdekében. A "melegek utálata" nem a nőkre jellemző, mégcsak a férfiak zömére sem, legfeljebb a férfiak egy kisebb csoportjára.
2015. ápr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Wadmalac ***** válasza:
83%

A negatív hozzáállás bármilyen, általános társadalmi normáknak ellentmondó viselkedésű kisebbségekkel szemben megjelenik, lehet az homokos, hippi, etnikum stb. És EZ genetikai indíttatású, legalábbis pszichikailag a falkavédelem ösztönökre alapul.

Persze ez nem mentség, csupán ok.

2015. ápr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
28%

Nem. Miért utálnék valakit azért, mert tetszenek neki a férfiak (vagy nők, de a leszbikusokat nem támadják annyira)? A legtöbb férfi magát gyönyörűnek találja (legalábbis az ismerőseim ilyenek), legalább örülhetnének, hogy vannak olyanok, akik rajtuk kívül még értékelik szépségüket. Jobb lenne, ha mindenki mindenkit rondának találna? Mindenki ronda a világon, kérdező, te is ronda vagy, annyira, hogy lehánynálak. Na, ez jól eset? Mennyivel jobb az, ha valaki beismeri hogy jóképű a másik, bár manapság már azt sem lehet.


- Milyen jóképű vagy.

- Nem, nem vagyok jóképű, te bu.z.i!

- Akkor milyen ronda vagy.

- Nem, nem vagyok ronda, te ... (akármi)!


Kb ilyenek, rosszat nem akarnak hallani, de ha jót hallanak, akkor az illető biztos meleg. Most döntsék már, el, hogy most azt akarják, hogy szidják őket, vagy hogy dicsérjék. Persze a melegek sem nagyon dicsérgetik a többieket.

2015. ápr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem pedig van benne valami. Úgy hangzik a klasszikus magyarázat, hogy azok a férfiak homofóbok, akik nem elég biztosak a saját beállítottságukban, de én ezt sose éreztem túl meggyőzőnek. Engem pl. nem ezért taszít, hanem egyszerűen undorodom a szőrös testektől, meg attól, hogy egy meleg férfi rám akarja erőltetni magát. Meg úgy egyáltalán. Mindenki utálja a nőies fiúkat. Szerintem sokkal inkább ez az aspektus zavaró (az, hogy ők nőiesek), mert egy átlag férfiba egész életén át azt verik, hogy férfiasnak kell lennie.
2015. ápr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
74%

"hanem egyszerűen undorodom a szőrös testektől, meg attól, hogy egy meleg férfi rám akarja erőltetni magát."


"Mindenki utálja a nőies fiúkat."


Látod, itt kerültél ellentmondásba saját magaddal.


Illetve én sem vagyok meleg, és elhiheted, hogy minden nem homoszexuális férfi undorodik attól, hogy férfi testek másszanak rá. Viszont attól még nem kell utálni a homoszexuálisokat. Nem tudom érted-e. A homofóbia jelentése nem azt jelenti, hogy undorodsz a férfiaktól, és úgymond "antihomoszexuális" vagy, hanem azt jelenti, hogy utálod a homoszexuálisokat, attól függetlenül, hogy te az vagy-e vagy sem. Homoszexuális is lehet homofób, ha mondjuk tetszenek neki a férfiak, de mivel sosem jön össze neki semmilyen kapcsolat, ezért megutálja mind a férfiakat, mind a homoszexuálisokat. Mint amikor azért utálunk meg valakit, mert nem viszonozza, hogy szeretjük.

Ha te nem akarod, hogy férfiak másszanak rád, sőt, még a férfiak közelségét sem bírod, az nem jelenti az, hogy homofób vagy. Akkor vagy homofób, ha kifejezetten azért utálsz valakit, mert homokos. Ja és attól hogy homokos, még nem fog rád mászni. Nem tudom, hogy ezeket a tévképzeteket honnan veszik az emberek.

2015. ápr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
20%
Vagy induljunk ki a bűnözőkből. Sokan szinte ölni tudnának azért, hogy elhitessék nem melegek. Amikor börtönbe kerülnek, hirtelen azok lesznek. Kicsit sem érdekes. Arra senki nem gondol, hogy valójában a bűnözők 90%-a alapból meleg, de a börtönben nincs miért titkolniuk. Ahogy kikerülnek a börtönből, rögtön újból homofóbok lesznek, mintha mi sem történt volna. Most őszintén. Ha mondjuk téged (azaz akárkit, aki ezt olvassa) bezárnának egy zárt cellába 3 évre, akkor homoszexuálissá válnál csak úgy a semmitől? Nyilván nem. Aki a börtönben homokos, az a börtönön kívül is az, persze mindenáron tagadják, sőt, ők támadják leginkább a homoszexuálisokat. Érdekes, az utálja a homokosokat, akit/aki naponta 20x hátulról megrakta a cellatársát. Gratulálok, ennyit a bűnözőkről. Rátérve a nem bűnöző homofóbokra: nos, normális embert nem izgat az, hogy ki homokos, és ki nem. Normális ember nem tartja számon a homokosokat, és nem követi mindennapi eseményeiket, és nem néz mérgesen rájuk, mintha csak legszívesebben a helyükben lenne. Tehát: a legkeményebb homokos gyűlölők biztos hogy homokosok, csak próbálják elfojtani magukban, többek között úgy, hogy az utálatukat mutatják ki, de ahogy mindegy lenne nekik, ahogy egy zárt cellába kerülnének, naponta rámásznának egymásra.
2015. ápr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
58%

""Mindenki utálja a nőies fiúkat."


Látod, itt kerültél ellentmondásba saját magaddal.


Illetve én sem vagyok meleg, és elhiheted, hogy minden nem homoszexuális férfi undorodik attól, hogy férfi testek másszanak rá. Viszont attól még nem kell utálni a homoszexuálisokat. Nem tudom érted-e. "


Értem, viszont te nem érted, hogy két külön dologról beszélünk. Vannak azok a homofóbok, akik utálják a melegeket, bármilyenek is legyenek. Őket maga a homoszexualitás tudata zavarja (gondolom). Ezekre mondják, hogy a saját hajlamaik nem tiszták számukra. És vagyok én, akit nem a melegek zavarnak, hanem a nőies fiúk. Semmi bajom pl. IanMcKellen-nel. Viszont amikor Náray Tamást láttam a TV-ben, na ő már idegesített. És nem tudom, lehet, hogy amúgy nem is meleg. Nem is érdekel. A férfiatlanság az, ami idegesít.

2015. ápr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!