Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meg lehet menteni a fákat a...

Meg lehet menteni a fákat a kiszáradástól vagy nem?

Figyelt kérdés

A szüleimnek van több kis őszibarackfájuk, amiket tavaly és idén ültettek. Olyan részen lakunk, hogy vannak a közelünkben nyulak, fácánok, rókák és őzek. Mostanában a kis 1 éves és idén ültetett fákat az őzek piszkálják, vagyis leeszik róluk a kérget, ettől a fa kiszárad, és annyi a fának, ami 2-3 év múlva teremne. Az őzeknek most nől az agancsuk, és az viszket nekik, ettől nem csak megeszik, hanem a kisujjvastag fatörzshöz dörgöli az agancsát, lejön a kéreg, és kiszárad a fa. Szóval azt szeretném megkérdezni, hogy ha egy fa törzsének csak a fele kérgét leszedi, hogy akkor a fa nem tudja visszanöveszteni a kérget, ha valamivel kenjük? Én arra gondoltam (14 éves fejjel, még nem nagyon értek ezekhez) ,hogy ha bevizezzük a fának sérült részét, akkor nem szárad ki, de ez csak egy ötlet, lehet hogy egy óriási hülyeség.Esetleg fagél, bár én nem tudom. Szóval szeretnék segítséget kérni, hogy tudunk valamit kezdeni velük, mert elég nagy számban már megrongálták a kis fákat, kb. már 10-15 db-ot és ez nagy veszteség. Kérek tanácsokat, hogy lehetséges-e hogy megmentsük a fákat?

Előre is köszönöm a válaszokat!!!



2015. ápr. 28. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet megmenteni őket.

Vagy be kell keríteni a gyümölcsöst, esetleg a még ép fák törzsét körbetekerni szalmával.

2015. ápr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pedig reménykedtem/reménykedek.Szalmával? Bocsánat, de kihagytam, hogy olyan fekete hálót raktunk a törzsükre, de addig piszkálta az őz, hogy végül lejött, és lekaparta a kérget. :(
2015. ápr. 28. 21:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egyszerű kiszáradás, hanem a fa nem tudja körbenöveszteni újra a kérget a törzs szöveti szerkezete miatt. A törzset legjobb dróthálóval körbevenni.
2015. ápr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De akkor is a vezetőágat körbe megeszi, leszedi, annak is annyi, bármennyi ideje van annak a ... állatnak, neki csak az ennivaló kell mikor mellettünk egy hereföld van térdig érő herével. Bocsánat, csak engem is ez felidegesít. Ma kiraktunk estére egy puli kutyát, várjuk, hogy mi lesz végül, hogy ez használ-e, de nagyon reménykedünk!
2015. ápr. 28. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!