Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a kulonbseg a zamatos...

Mi a kulonbseg a zamatos turbolya (Anthriscus cerefolium) es az illatos mirhafu kozott (Myrrhis odorata)?

Figyelt kérdés

A megjelenese, leirasa alapjan nincs kulonbseg, mintha a ketto ugyanaz a noveny lenne. Kulon vicc, hogy a Wikipedian a z. turbolya cikkehez egy mirhafu kepet tettek. Letezik valami egyertelmu megkulonbozteto belyeg?

koszonom!



2015. máj. 19. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Tényleg nehéz megkülönböztetni, mivel közeli rokonok. Ha fűszerezéshez kell, mindegy is, melyiket szeded. Amennyit találtam: a mirhafű szereti a napfényt, míg a turbolya általában árnyékos helyeken, erdők szélén, közvetlenül fák tövében nő.
2015. máj. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
(De várom hozzáértő ember hozzászólását is. Azért is érdekel, mert csak most olvastam, hogy ez a kettő nagyon nehezen megkülönböztethető néhány mérgező fajtól is, kíváncsi vagyok, melyek azok és hogyan lehet megkülönböztetni. Évek óta szedem a turbolyát boldog tudatlanságban...)
2015. máj. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt, hat akkor okosabbak meg nem lettunk! :-)

Allitolag meg a szaguk is ugyanolyan, tehat az sem segit a meghatarozasban.

2015. máj. 20. 07:06
 4/4 L1lla válasza:

A wikipédiában tényleg ugyanaz a kép van mindkettőnél!

Nagyon közeli rokonok lehetnek (én sem vagyok botanikus sajnos).

Én annyi különbséget találtam, hogy a mirhafű évelő, a turbolya egynyári. Angolul a turbolya chervil,

( [link]


a mirha sweet chervil vagy cicely

( [link]

2016. jan. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!