Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a validálás tudományban?...

Mi az a validálás tudományban? És mi az általános formula rá?

Figyelt kérdés
Mindig mondják, hogy validálni kell. De az mit jelent? És mikor kell? És hogyan? Van általános eljárás, hogy valamit hogyan kell validálni?

2015. jún. 9. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Én sem tudom pontosan, de dolgoztam mikrobi laborba és ott mindig a diplomásoknak kellett odaadni azokat az eredményeket amiket a sima laborasszisztensek vagy laborosok elvégeztek és a diplomások kvázi jóváhagyták, megerősítették. Valami ilyesmi lehet, már csak a névből kiindulva is.
2015. jún. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez van a jegyzetembe leírva definíciónak:

"Validálás (érvényesítés)

Mérési és statisztikai kiértékelési tevékenység alapján annak bizonyítása, hogy a mérőeszköz egy ismert nagyságú jellemző (megismételhetőségi körülmények közötti) újbóli mérésekor a megfelelő értékeket szolgáltatja-e."

Nevezhetjük hitelesítésnek is.

2015. jún. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
én amikor validálással találkoztam, akkor mindig egy módszert validáltak és valami trükkös módszerrel, nem újboli mérés a lényeg
2015. jún. 9. 18:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Módszer validálásakor az a lényeg, hogy más, hitelesnek mondott módszerekhez képest megbízhatóan mér (pl. ugyanazt az eredményt adja, ugyanazokat az eseteket szűri ki, stb).
2015. jún. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!