Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet megkülönböztetni...

Hogyan lehet megkülönböztetni a delfin és a cápa uszonyát?

Figyelt kérdés
Pl.Képeken láttam a neten, hogy sokoan vitatkoznak az cápáé vagy delfiné-e.Sokszor olyan hasolnó.Tehát csak ha az uszony áll ki akkor milyen jellegzetesség az ami elhatárolja ez alapján a 2 fajt?
2008. szept. 2. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbször az úszas alapján meg lehet mondani, hogy mi. A delfin ugyanis függőleges síkban mozgatja testét, míg a cápa vízszintesben, éppen ezért a delfin hátuszonyát nehéz is úgy lefényképezni, hogy a háta egyáltalán nem látszik, csak az uszona. A cápa nem dugja ki a hátát, illetve sokkal egyenesebb a háta, szögletesebb az uszonya, inkább halúszóra hasonlít, az alja meg gyakran kicsípett (vagy ilyesmi, nemtom mi a szakszó). A delfin úszója ívesebb, inkább sarló alakú általában. Na persze ez nagyban változhat fajtól függően.

De ha megmutatod a képet, megmondom mi. Igazából az a fő gondom, hogy én elég sokat tanultam a delfinekről egy időben, simán megkülönbözetem a cépától, de leírni nem nagyon tudom a különbséget. Ha sok delfines képet néztél már, akkor valahogy gyéltelmű. A delfinnek olyan jellegzetes úszója van...

2008. szept. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!Ha megadod az e-mail címed elküldöm azt a képet!

Köszi a választ-

2008. szept. 2. 15:18
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]

A linkje.Így egyszerűbb.

2008. szept. 2. 16:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jah, rosszabb képre számítottam, ezen még test és a farokúszó is látszik:D Egyértelműen delfin. De ha rákeresel a képre neten, akkor jobb változatok is vannak, azon meg még egyértelműbb:

[link]

Pl itt a máspdik képet nézd meg.

2008. szept. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi:)Csak fórumon láttam, mekkora vihart kavart ez a kép:) és érdekelt egy szakértői vélemény.
2008. szept. 2. 19:17
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A delfin farokúszója vízszintes, a hátúszója függőleges. A cápa farokúszója is függőleges, azaz azonos irányban áll a hátúszójával, míg a delfiné éppen merőleges rá.
2008. szept. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!