Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van itt matematikus vagy...

Van itt matematikus vagy olyan aki matematika szakra jár vagy járt és aki el tudja mondani milyen a matek szak az egyetemen?

Figyelt kérdés

2015. jún. 29. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy milyen? Elég nehéz. Matek minden mennyiségben, sok különféle tudományterülettel megismertetnek. Tanultok egy kis informatikát is, aztán ami még érdekel, azt szabad kreditből kell felvenned. A legnehezebb az analízis, vagy azok a tárgyak, amelyek ráépülnek.
2015. jún. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem különösebben könnyű, de érdekes és szép is. Az első egy hónapban több tétel-bizonyítás lesz, mint egész középiskolában. :)

Nézegesd a képzési terveket, hogy milyen tárgyak vannak, meg nem árt, ha olyasmire specializálódsz majd, amivel munkád is lehet majd...

2015. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Rábukkantam erre a kérdésre, majd Charlie hozzászólására is.

Megkérdezhetem, Charlie, hogy milyen szakra gondolsz? Mely szakok a "legkelendőbbek"? :D

2015. jún. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
@3. Kérdezz konkrétebben! Úgy érted, hogy mondjuk ha matek bsc-vel most kezdene valaki, vagy úgy általában természettudoméányos érdeklődésű (matek ugye nem is full az) valaki, aki még egyetem előtt áll?
2015. jún. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Úgy értem, hogy matematika szakon belül melyekre érdemes specializálódni?

Gimnáziumba járok, ezért nem vagyok teljesen tisztában ezzel a rendszerrel, de mondjuk, van olyan, hogy analízisre specializálódik (most csak egy példát mondtam, azt se tudom, hogy van-e ilyen irányzat) valaki, az akkor hova mehet? Bankokhoz?

Remélem így már érthető.

2015. jún. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
Amennyire én tudom, a matematikán belüli specializáció teljesen okkult dolog, a matematikusokon kívül kb. senki nem ért hozzá. Vagyis a legtöbb matematikusra úgy van szükség a gyakorlatban, hogy fizikusok, mérnökök, közgazdászok, biológusok, csillagászok, szociológusok, stb. belefutnak abba, hogy "ezt most hogy a ..... életbe kell kiszámolni???", és erre kell nekik egy matematikus, de lövésük sincs a szakmáról, csak az számít, hogy az adott feladatot meg tudod-e oldani, vagy sem.
2015. jún. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

@6. "Amennyire én tudom, a matematikán belüli specializáció teljesen okkult dolog, a matematikusokon kívül kb. senki nem ért hozzá."

- Javaslom az "okkult" jelentésének egyszer nézz utána.


@5. Megtisztelő, hogy tőlem kérdezed. Nos amennyire tudok, segítek.

A mostani kétlépcsős rendszerben a BSc után el lehet gondolkozni, hogy hogyan tovább, addigra valószínűleg több rálátásod lesz.

Ha utána matek MSc-vel folytatod, akkor lehet majd szakirányt választani.


Ez az érdeklődésedtől és terveidtől függ. Ha valóban elmélettel szeretnél foglalkozni, akkor azt is lehet. Ez valóban brutálisan elvont lesz és kb csak az egyetemen, vagy állami kutatóintézetben tudsz majd elhelyezkedni, ha szerencséd lesz. PhD fokozat is fog kelleni majd, de az még odébb van, ott már nagyon lehet specializálódni témára.


Ha nem ennyire az elmélet vonz, akkor érdemes lehet a közgáz ill pénzügyi matek felé nyitni, ha pénzügyi matematikából elég jó vagy és mondjuk sikerül valami gyakorlatot szerezned egy banknál, akkor az eléggé jó lehet.


A valószínűségelmélet és matematikai statisztika amúgy is hasznos lehet, a banki történetnél is, de pl a Morgan Stanley is előszeretettel keres olyanokat, akik ezzel foglalkoznak.


Az alkalmazott statisztika sok mindenre jó lehet, a fentiek mellett a gyógyszeriparban, orvostudományban, de mindenütt, ahol adatokat kell elemezni, az iparban is, bárhol ahol gyártanak valamit és szükség van minőségellenőrzésre, bárhol, ahol véletlenszerű tömegjelenségek előfordulnak, pl meteorológiában is.


Ha jó vagy programozásból, az is nagyon jó lehet.



Azzal azonban tisztában kell lenned, hogy ha nem állami kutatóhelyen szeretnél ténykedni, akkor közgazdászokkal, mérnökökkel, programozókkal leszel versenyben és az ő területükön és jónak kell lenned...

Nem árt, majd nézegetned az állásajánlatokat és annak megfelelően rágyúrni valamilyen területre.



Nyugodtan egészítsetek ki, ha vannak más ötleteitek.

2015. jún. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm még a szakról tudnátok írni?
2015. jún. 29. 22:00
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Közel két hónap eltelte után bukkantam a kérdésedre. Én még a régi rendszerben szereztem meg a diplomámat, de elkövettem azt a hibát, hogy nem társítottam mással is, nem szereztem hozzá egy másikat is. Pedig híres matematikusok voltak a tanítóim: Laczkovich Miklós, Harnos Zsolt és a közelmúltban elhunyt Pogáts Ferenc. Ennek meg az lett a következménye, 2004 óta több munkanélküli korszakkal kellett megküzdenem, még a vagyonőrség is előtérbe került, hiába találtam ki jó néhány ötletet. Magán az egyetemen sokszor kerültem olyan korszakba, amikor százával és ezrével kellett tanulnunk a definíciókat és bizonyított tételeket anélkül hogy jobban bele gyakoroltunk volna. Ez különösen a valós függvénytan és funkcionálanalízis tanulmányaim környékén csúcsosodott ki.

Az én érdeklődési területem a speciális függvények, az addíciós képlettel felírható függvények, valamint az ezekhez szorosan kapcsolható asszociatív kétváltozós műveletek, valamint a trigonometriák jelentik. Észrevettem, hogy a x^3+y^3=1 természetes paraméterezését jelentő <cm(t), sm(t)> függvénypáros

1890-es felfedezéséről a mai napig hallgatnak az egyetemek, pedig nagyon sok érdekes tulajdonságuk van. Ez azért lenne fontos, mert a Cayley-Klein féle geometriai rendszer mellé egy másiknak is utat engedne. Úgy érzem, hogy az egyetemeink elhanyagolták a hiperbolikus geometria teljesebb bemutatását, különös tekintettel a Bólyai János világának a bemutatására. Mivel nincs teljesebb rálátásom az egyetemink tantervére, csak remélni tudom, hogy ez kép mostanra megváltozóban van. Sz. Gy.

2015. aug. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a választ
2015. szept. 2. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!