Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet fejleszteni az IQ-t...

Lehet fejleszteni az IQ-t vagy mindenki olyan penge, amilyennek született?

Figyelt kérdés
Teszem azt kemény tanulással, munkával, szorgalommal töltött évek után kimutatható -e IQ növekedés? Vagy nincs esélyünk "okosabbá" válni?
2010. márc. 12. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a IQ született. Semmi köze a műveltséghez, egyéb tudáshoz.
2010. márc. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az IQ nem egyenlő a lexikális tudással
2010. márc. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van köze hozzá hogy 'milyennek' születtél, vannak tehetségesebbek és kevésbé azok, de az a helyzet, hogy ha sok kereszt-rejtvényt fejtesz, jobb leszel benne, rutinosabb. Sokat vezetsz autót, jobb leszel benne, rutinosabb. Sok IQ tesztet töltesz, ebben is jobb leszel, rutinosabb, hamarabb megtalálod a 'rendszert' az első ránézésre értelmetlennek tűnő képsorokon pl. Lehetséges okosabbá válni, ha használod az agyadat.
2010. márc. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én úgy tudom az IQ-t csak kisgyermekkorban lehet fejleszteni,utána nem.
2010. márc. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet fejleszteni, de nem ugyanarról a szintről indulunk, van aki már eleve sokat hoz.
2010. márc. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

16-17 eves korban alakul ki a tobbe nemnagyon valtozo IQszint,maximm 5 pontot nohet/csokkenhet.

Amugy ez nem tanulhato,egy 80IQ-s ember is lehet okos,de lassabban valaki azza mint egy 120IQs.

2010. márc. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Okosabb lehetsz tanulással, de nemfogsz jobban teljesíteni az iq tesztben. Ugye az IQ az az értelmi képesség számértéke. Vannak sorozatgyilkosok akiknek magas az IQ-ja mégis elvan borulva az agyuk. Szóval szerintem az IQ nemsokat számít kivéve ha elméleti fizikus akarsz lenni:D
2010. márc. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!