Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csillagászatról szóló olvasmán...

Csillagászatról szóló olvasmányok?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és nagyon érdekel a csillagászat. Szívesen olvasnék ehhez kapcsolódó dolgokat, de mivel fiatal vagyok, nem vagyok otthon ebben a témában, szóval olyasmi kellene, ami korombelieknek íródott. Milyen könyveket, honlapokat tudtok ajánlani?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. szept. 28. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:

SCOLAR kiadó gondozásában Scolar kalauz csillagászat gyerekeknek. Megjelent 2002.


Továbbá figyelmedbe ajánlom a Mi Micsoda sorozat könyveit:

A csillagok, A nap, otthonunk a világegyetem, a mars stb.

Ha mélyebben is akarsz tudni valamit, majd kellenek a fizika és matek könyvek is. Sz. Gy.

2015. szept. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Minden Tudás Egyetemén is elhangzott egy-két érdekesség a csillagászat témájában, továbbá érdemes a könyvtárakban böngészni az Élet és Tudomány hetilap valamint a Természet Világa c. havi folyóirat 1970-2015 közötti számaiban. Néhány éve az egyik fiatal fizika tanár csinált egy nagyon érdekes lexikon szerűséget a NET-en, amelynek volt csillagászati melléklete is, sajnos a címét már nem tudom. Ha meg tudok valamit visszaírok az Üzeneteidhez. Jó tanulást! Sz. Gy.
2015. szept. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha már ennyire visszamegyünk az időben. Gauser-Sztrókay: Az ember és a csillagok, 1963, Tankönyvkiadó. Népszerűsítő csillagászati könyv fiataloknak.

De szerintem rákeresve, több mai is van. Van egy egyszerű módszer. Az ember rákeres (bemegy egy könyvesboltba), elkezdi olvasni mondjuk akár a közepén. Ha érdekes, tetszik, értem, megszerzem (megveszem), különben nem.

2015. szept. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kulin György: A távcső világa. Elég vastag könyv, és igazából a címével ellentétben elég sok kozmológiai fejezet van benne, amiből érdemes lehet tájékozódni. Nem mai könyv, de alapvető ismereteket tartalmazhat... (azóta persze rengeteg dolgot felfedeztek, tehát tényleg nem friss munka).


Aztán vannak mindenféle ismeretterjesztő könyvek is, Giles Sparrow: Az univerzum közelről és hasonló könyvek, a Libriben vagy Alexandrában lehet kapni ilyeneket.


És vannak kis csillagtérképek és kézikönyvek is, ezek nagyon hasznosak lehetnek, ha elkezdesz ismerkedni az égbolt csillagaival.

2015. szept. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Könyvekre már jó ötleteket írtak, ezért azt tenném hozzá: az országban sok helyen van bemutató csillagvizsgáló, ahol jó programokat szerveznek az érdeklődőknek. Megnézheted távcsővel az égitesteket, előadásokat hallgathatsz, és nyugodtan kérdezhetsz a hozzáértőktől. Ha budapesti vagy, akkor ilyen hely a Polaris Csillagvizsgáló: [link] Az ország többi részéről pedig itt egy lista: [link]
2015. szept. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
45%

Szia!


Csillagászattal (Gliese 667Cc bolygó) is kapcsolatos sci-fi könyvet tudok Neked ajánlani:


A Graviton Küldetés

(tudományos-fantasztikus kisregény, Publio Kiadó, 2015) [link]

2015. okt. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fizesd be az MCSE klub tagsági díját! ellátmányba kapod akkor a Meteor folyóiratot, meg a csillagászati évkönyvet.
2015. okt. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!