Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az álmoknak, illetve hogy...

Az álmoknak, illetve hogy álmodunk, mi az evolúciós alapja?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom nem csupán az ember de más fajok is (pl. kutyák) szoktak álmodni.

Engem az érdekel, hogy mi a hasznos az álmodásban, ami miatt ez továbböröklődött. Van az álmoknak bármi haszna evolúciós, pontosabban lét- és fajfenntartási szempontból?



2015. okt. 25. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom az agy így dolgozza fel a nap során kapott új impulzusokat. Hogy miért így csinálja, azt nem tudom, talán idetéved egy biológiában jártasabb ember is.
2015. okt. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja már kiírták előttem, megtaláltam. :D Bocsi.
2015. okt. 25. 19:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Az álmaid is abból állnak mintha nagyon elgondolkodnál, csak kikapcsol az agyad azon része, ami vizsgálja azt hogy az amit látsz valóságos-e. Persze, történnek más folyamatok is de ez már nem tartozik a válaszhoz. Minden élőlény ami képes elképzelni dolgokat, képes álmodni is. Mivel a kettő ugyanaz, csak az egyiknél nem tudod eldönteni hogy a valóságot látod-e.
2015. okt. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sadam87 ***** válasza:
100%

Nem tudom, mit írtak a korábbi válasznál, de egy pár dolgot hadd tegyek én is hozzá.

Nem tudjuk egészen pontosan mi a szerepe az alvásnak. Több hipotézis, elmélet is létezik ezzel kapcsolatban. Az egyik legfontosabb, hogy az alvásnak nagy valószínűséggel szerepe van a hosszútávú memória kialakításában. A különböző memóriatípusok kialakulása különböző alvásszakaszokhoz kötődik. Az REM szakaszokhoz (REM = rapid eye movement, gyors szemmozgásokkal kísért szakasz, ekkor látjuk az álmokat) valószínűleg inkább az úgynevezett non-deklaratív memória kialakulása kötődik.

Emellett azt is megfigyelték, hogy az REM szakaszoknak fontos szerepe van az idegrendszer fejlődésében. Ezeken kívül más elméletek is vannak, de azok kevésbé alátámasztottak.

[link]

[link]

2015. okt. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
"Minden élőlény ami képes elképzelni dolgokat, képes álmodni is." - elképzelni nem létező dolgokat kizárólag az ember tud. Ezért is érdekes, hogy egyes állatok mégis álmodnak.
2015. okt. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!