Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A diófával történik ilyen...

A diófával történik ilyen magától? Anyám szerint elfagyott, és azért hullott le az összes levele, én pedig nem hinném, hogy a tegnap előtti éjszaka vagy az azelőtti olyan hideg lett volna. Ráadásul nedvedzik a fa. (Képek)

Figyelt kérdés

Valami talajmenti fagyokról beszélt, és lehülyézett, mert én még nem hallottam ilyenekről. Tegnapelőtt meg nem jártam hátul, akkor is történhetett. Tegnap láttam.

Kicsi fáról van szó, és a levelek azok még ilyen közös zöld kiságacskáról is lógnak le, na olyanostól szakadt le minden levél; és ahol a helyük van, ott "nedvedzik" a fa. (Ráadásul úgy leszakadni, hogy beledugódjon a szárával abba a drótba. Ráadásul mintha az a drót is kicsivel arrébb lett volna, de mindegy, előtte is odébb lett már egyszer rakva.) Meg szerintem nem lehetett ekkora szél, hogy így beledugódjon. Ráadásul két ág ennyire nem szokott összetapadni. Ilyen magától történik? És egyébként tök sok zöld ága van, szóval azok még friss levelek. Lakik a környéken, akiből kinéznék ilyet.


[link]

[link]


A drót eredetileg azért volt ott, hogy egyenesen nőjön a fa. Ahova több képet raktam ott az az élénk zöld nem az én képem, eredetileg csak szemléltetni akartam vele, hogy a levelek ilyen zöld ágról lógnak le; és olyanostúl leszakadtak.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. nov. 5. 12:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi vagyok, hogy ilyen létezik-e magától, tökre kiakadtam amiatt a fa miatt, anyám meg úgy leordított, és akkor már nem csak szomorú voltam, hanem haragos is.
2015. nov. 5. 12:52
 2/11 anonim ***** válasza:
Ősz van. Minek kéne történnie?
2015. nov. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A diófa ilyen. Szinte egyszerre hullik le az összes levele.
2015. nov. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amit te ágnak vagy hajtásnak néztél, és lehullott, az levélnyél. Ha a fa nedvedzik, még él, majd tavasszal meglátjátok.
2015. nov. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A diófáról:

[link]

2015. nov. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Másnak is nedvedzik ilyenkor, levélhullajtás után a diófája? Köszönöm az eddigieket, mennek a zöldek!:)
2015. nov. 5. 17:19
 7/11 A kérdező kommentje:

Már azt hiszem, megvan, most találtam egy ilyet:

"A diófát éppen a tavaszi nedvkeringés megindulása utáni élénk "könnyezés" megelőzése miatt ősszel vagy tél elején szabad metszeni." De akkor ez most "megmetszette magát"? Önszántából lehullajtotta a lombját? És akkor ez bármikor jön le egy ága, mindig könnyezik, csak ősszel még kevésbé, mint tavasszal? Mert akkor okés. Nem hinném amúgy, hogy metszve lett, az tuti nem. Mert amúgy itten linkelte valaki épp az előbb, ott írják, hogy lombhullató, szóval akkor dobja az egészet egybe. Akkor mostmár nagyjából értem, okés. :)

2015. nov. 5. 17:26
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja és az előző idézésemnek forrása:gazdabolthu
2015. nov. 5. 17:27
 9/11 anonim ***** válasza:

én csináltam.

most már nyugodtan alhatsz.

2015. nov. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kösz!:D
2015. nov. 5. 23:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!