Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kobalamín (B12) kísérlet?

Kobalamín (B12) kísérlet?

Figyelt kérdés
Organikus kémiára a B12-t kaptam kidolgozni. Kell mellé terveznem egy egyszerű (de nagyszerű)kísérletet. Elég sok dokumentumot átnéztem már, és semmi nem volt olyan amit felhasználhatnék. Nem kell bonyolult, bármilyen ötletnek örülök.

2015. nov. 24. 21:45
 1/9 Salx Narval ***** válasza:
A kísérletet be is kell mutatnod, vagy elég leírnod?
2015. nov. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elég csak megterveznem.
2015. nov. 25. 11:39
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
Tejsavas erjedés során B12 vitamin is keletkezik. Írd le a káposzta savanyítás menetét, biokémiai szempontok alapján. A sörfőzés, sajtkészítés is jó. Ezek egyszerű eljárások és számos adatot találhatsz.
2015. nov. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon jó ötlet, mindig elfelejtem, hogy a biokémia a mindennapjainkban is benne van. Köszönöm :)
2015. nov. 27. 12:14
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval, ma előadáson teljes mértékben fordult a helyzet. Azt mondta, mind a 200-an félreértettük a dolgot. Nem csak reakció kell, hanem komplett kísérlet ami a saját fejünkből pattant ki. DE! Ne legyen nehéz, de legyen magas szinten. Szóval... pl. Valaki akinek XY savra van írva a projektja, az például tervezzen meg egy kísérlettel(nem kell megcsinálni, csak mintha) alátámasztott projektet, hogy miért kellene azt belegyártani a fogkrémbe. Mások patkányokon kísérletezhetnék ezt meg ezt. Ja, és a projektnek úgy kell kinéznie, mintha már egy miniszternek adnám be mint egy pályázatot. Szóval... Most már tényleg nincs ötletem.
2015. nov. 27. 16:35
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Hát szerintem még mindig valami félreértés lehet a dologban, hogy várhatja el, hogy saját kísérletet mutassatok be, hiszen ő sem tudna olyant bemutatni amit előtte mások már nem végeztek volna el, ha igen, akkor bizonyára nem tanár, hanem tudós lenne. A B12 vitamin hiányát emberi testben eddig a vérben mutatták ki, most egy új eljárás szerint a kilélegzett levegő co2 tartalmának mérésével is kimutatható ha nátrium propionátot(E-281) adnak a betegnek, mivel a propionát lebontásában szerepet játszik a B12-vitamin így mérhető a szintje a CO2 szint arányában. Ilyen és ehhez hasonló dolgokat kutatóegyetemeken, tudóscsoportok találnak ki nem diákok.:D Új dolgot nem tudsz kitalálni a B12 vitaminnal kapcsolatban, max egy már működő eljárást tudsz bemutatni, sőt valószínűleg a tanárod sem képes többre. Még jobban pontosítani kéne, mit is vár tőled, vagy mutasd meg neki nyugodtan amit írtam.
2015. nov. 28. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Egy tipp: A homoktövis azon kevés növények közé tartozik aminek jelentős a B12 tartalma, ezért a Bio fogkrémekhez,szopogatós cukorkákhoz, hogy a felvetett dolognál maradjunk, homoktövis kivonatot is kellene keverni a B 12 és más vitaminok és nyomelemek pótlására. Ajánlott célcsoport a vegák.
2015. nov. 28. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A tanárról inkább nem beszélnék... Annyi legyen elég, hogy az organika ZH-ban ilyen kérdések voltak: Magyarázd el saját szavaiddal mit jelentenek ezek a mondatok, vagy kifejezések: A) Gondolkodj úgy mint egy molekula B)A természet objektív, de az ember projektív C) Mi a különbség a Nanoputánok és a Liliputánok közt? D) Mi a protón-staféta ... Megjegyzem a szakom Orvosi biológia, Első éves vagyok, és nem tudom most már ezek után, hogy abban e van a hiba, hogy ebben a szemeszterben több kémiánk van mint biológia, vagy pedig egyáltalán nincs itt mit keresnem. Jó, igen oké. B12, orvoslás, igen mind benne van, meg a mi testünk is egész kémia, de hirtelen értek ezek az elvárások most így. Rákérdeztem felsőéveseknél, azt mondták, ők megúszták, nekik ez a projekt nem volt kötelező, mi "megszívtuk". Ja és példák amiket mondtak: pl. Kapsaicín- Carolina Reaper chilli paprikáboĺ kivonják a Kapsaicint, és beadják olyan betegeknek akiket Helicobacter pyroli támadott meg. Egy mű emésztőrendszeren lemérik a metabolikus ledolgozását, majd a chilliből kivont kapaicint zselés kapszulába zárják és 8 óránként vízzel adagolják a paciensnek. Megjegyzem ez persze csak megtervezve. De viszont találtam olyat is aki a Rezveratrollal dolgozott, és a projekt arról szólt, hogy a fekete eperfát vizsgálná meg, hogy mely részeiben és milyen szinten található benne a Rezveratrol. Szóval ez valamivel hitelesebbnek tűnik egy elsőévestől...

Nagyon szépen köszönöm a homoktövis tippet. Azt hiszem az lesz a megfelelő. Ismerem a növényt, van ismerősöm aki vele dolgozik, úgyhogy igyekszem összeszedni pár jó információt, és összedolgozni valami projektbe.

2015. nov. 28. 10:55
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Nagyon fontos dolog a kémia és a biológia is, ha jó orvos akarsz lenni muszáj tudni és szeretni is de nem hiszem, hogy meg kellene utáltatni ezt a csodálatos tantárgyat már az elején, amit nektek most tanítana az nem nevezhető mély vízbe dobásnak ez inkább egyfajta majd én megmutatom ki a tanár stílus. Féltékeny mert ti orvosok lesztek. Na de nem ez az érdekes. Megpróbálok segíteni és adok még két bejárható témát, hogy válogathass. A gombák és az algák is megérdemelnének pár szót a B12 vitamintartalmuk kapcsán. Sok sikert neked és örülök, hogy beszélgettünk kicsit.
2015. nov. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!