Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek az emberiség...

Szerintetek az emberiség kapcsolatba lép valaha értelmes civilizációval?

Figyelt kérdés

A napokban olvasgattam a témában, mert nagyon érdekel a csillagászat és az űrkutatás. Azon belül is az az elképzelés, hogy vajon kapcsolatba léphetünk-e idegenekkel, vagy más civilizációk kapcsolatba lépnek-e majd velünk valaha?


[link]


Itt azt olvastam hogy már több ízben fogtak rejtélyes rádió üzeneteket, de egyik sincs hitelesen bizonyítva. Szerintetek elképzelhető, hogy már üzentek nekünk, csak elkerülte a figyelmünk, vagy nem tudtuk megfejteni?



2015. dec. 13. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A linkelt cikk erősen hatásvadász, pontatlan, félrevezető.


Amúgy ahány embert kérdezel, annyiféle választ fogsz kapni, a jövőt senki nem látja. De valószínűleg igen nagy szerencse kellene ahhoz, hogy kapcsolatba tudjunk lépni idegen értelmes élettel. Egyrészt a nagy távolságok miatt, másrészt időben is találkoznunk kellene. A több milliárd év alatt éppen ebben a pár tízezer évben kellene lennie egy közeli civilizációnak, amíg talán itt leszünk... Hát nem tudom. Én személy szerint kétlem.

2015. dec. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak nézzünk meg egy tényt: a földi élet valamikor 3,5 milliárd éve keletkezett. Az ember mondjuk 50000 éve nevezhető értelmesnek és nem adok neki 10000 évet és kihalunk. Tehát az nem kétséges hogy valamikor valahol lesz (volt) másik értelmes életforma az univerzumban, csak hogy mire eléri azt a szintet hogy fel tudná venni a kapcsolatot más életformákkal már javában megalapozta a kipusztulását. Így nemcsak térben hanem időben is nagy szerencse kell hogy két ilyen életforma találkozzon.
2015. dec. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Tislerics Máté ***** válasza:

Tulajdonképpen nem zárja ki semmi a lehetőségét! A legnagyobb probléma ezzel az a kommunikáció. A legközelebbi naprendszer a Proxima Centauri, ahol ha van is csillagközi kommunikációra képes civilizáció (ami eléggé valószínűtlen), 4 évig kéne várni egymás visszajelzéseire. Ami igen csak lassú fénypostázgatás lenne. Jelenlegi tudásunk arra enged következtetni, hogy ennél gyorsabban nem lehetséges. És ez csak a legközelebbi naprendszer. A többi naprendszer esetén akár több 100 évig is kéne várni az üzenetek válaszára.


És akkor még nem beszéltünk arról, hogy milyen közös nyelven kéne beszélgetni egymással. Az infók amiket küldenének nem biztos hogy könnyedén értelmezhetőek lennének. A logikájuk, értékrendjük, fejeltségük, kommunikációs technikájuk jelentősen eltérhet a miénkhez képest.


Minden bizonnyal nem csak Word dokumentumokat küldözgetnénk egymásnak, hanem megpróbálnánk videót, képet, hangfelvételt küldeni, amik az űrutazás közben jelentősen sérülhetnek. Tehát érdemes több 10-100 másolatot is küldeni, amiket utána puzzle-ként össze kéne rakosgatni újra.


Az üzenet témája sem mindegy. Az embert ahogy ismerem, tuti valami szép, barátságos, és kérdésekkel teli üzenetet küldene. Ez persze egyáltalán nem biztos hogy szimpatikus lenne számukra, lehet hadüzenetnek értelmeznék, vagy annyira ellenszenvesnek, hogy kapásból csillagközi háborút kezdenének szervezni ellenünk.

2015. dec. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Tislerics Máté ***** válasza:
hoppá kicsit elszámoltam magam :D 4év csak amíg odaérne az üzenetünk, további 4 évre lenne szükség amíg vissza is ér a válaszuk, és akkor ehhez még hozzájön a dekódolási idő és a válaszok elkészítése is. Tehát a legközelebbi naprendszerrel való kommunikáció 9-10 éves megszakításokkal lenne lehetséges. Legjobb esetben is...
2015. dec. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha az emberiség nem hal ki rövidesen, hanem megoldja a mai globális problémáit (túlnépesedési válság, klímaváltozás, környezeti válság, szociális válság, biodiverzitás krízis) és létrehoz egy békés, fenntartható globális információs társadalmat, akkor beindulhat egy soha sem látott mértékű tudományos-szellemi fejlődés, aminek korlátlanok a lehetőségei.


Én magam biztos vagyok benne (de ez csupán személyes vélemény), hogy az emberiség már történelme során lépett kapcsolatba más értelmes civilizációval és ez a kapcsolatfelvétel tükröződik bizonyos vallásokban, szentírásokban (pl. 2 Mózes 19:20, vagy Ezékiel 1). De ha ebben tévednék is, az biztos, hogy nálunk sokkal fejlettebb civilizációk is léteznek, egyszerűen a nagy számok törvénye miatt, így ha érdemes lesz velünk kapcsolatot felvenni, akkor az meg is fog történni. Az is könnyen lehetséges, hogy nálunk fejletlenebb egyszerűbb életre bukkanunk előbb, akár a naprendszeren belül is. Ez is csodálatos volna, hiszen ha találnánk nem földi típusú életet (akár csak baktériumszerű szinten) már az is új fejezetet nyitna a gondolkodásunk és tudományunk történetében.


Hát a rejtélyes rádióüzenetek kérdésében kicsit szkeptikusabb vagyok, hiszen ez éppen velünk körülbelül azonos fejlettségű civilizáció próbálkozásaira utalna, ami meglehetősen kis valószínűségű degenerált eset. Hiszen láttuk, hogy akárcsak az utolsó 200 év mekkora tudományos-technológiai fejlődést hozott az emberiség életében. Egy másik bolygó civilizációja, könnyen lehet millió vagy milliárd évvel is fejlettebb nálunk ami beláthatatlan minőségi különbség (persze fiatalabb, fejletlenebb is lehet valami ennyivel, de ez most nem érdekes). A nagy bumm óta 13,7 milliárd év telt el, ebbe akár 5-6 milliárd éves fejlődési különbségek is beleférnek, márpedig ez akkora különbség, ami már józan ésszel felfoghatatlan és megkülönböztethetetlen a szentírások isteneinek szintjétől.

2015. dec. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A XX. században a SETI programra szerintem számolatlanul költötték a dollármilliókat, dollármilliárdokat. Aztán valahogy alábbhagyott a lelkesedés, mert a remélt jeleket csak nem sikerült sehonnan sem fogni, pedig szép nagy az Univerzum.
2015. dec. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Először: ugyanez érdekel, megszálottan imádom

Másodszor: mire a technológia elérne odáig, hogy talán találnánk valamit, addigra rég halott lenne a világ.

Amúgy valszeg lehetséges, hisz mi is itt a

2016. szept. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Szerintetek az emberiség kapcsolatba lép valaha értelmes civilizációval?"

Lehet ezt se kizárni, se teljesen biztosra mondani nem lehet.

2016. szept. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nézd meg az utóbbi 100 évben mennyit fejlődött a technológia, és kicsit gondolkodj, első körben ezt javaslom
2016. dec. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A XX. században a SETI programra szerintem számolatlanul költötték a dollármilliókat, dollármilliárdokat."


Nem akarom bántani őket, de nekem az mindig is inkább egy üzleti vállalkozásnak tűnt.

2016. dec. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!