Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ki tudna segíteni? Egy fősulis...

Ronisz kérdése:

Ki tudna segíteni? Egy fősulis beadandóhoz kellene: Kösse össze a csoportokat a hatóanyagokkal! Halvány lila gőzöm sincs.

Figyelt kérdés
Csoport: Legális drog, Illegális drog, Kemény drog, Könnyű drog, Stimuláns, Depresszáns, Hallucinogén. Hatóanyagok: marihuana, koffein, varázsgomba, higítók és ragasztók, LSD, heroin, extasy.
2015. dec. 26. 13:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
melyik karnak melyik fősulin van ilyen színvonala?
2015. dec. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azt inkább ide nem írom le, de ezen a kérdésem kívül még rengeteg van amit nem tudok megválaszolni. Ez lényegében egy feladatlap. Már egy dokival is egyeztettem mert sok az olyan jellegű kérdés is. Sajnos ez van.
2015. dec. 26. 13:42
 3/17 anonim ***** válasza:
pedig szerintem mind fenn van a wikipédián, a tankönyvedről nem is beszélve
2015. dec. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ez kamu szerintem. :D
2015. dec. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A wikipédián keresgettem de nem lettem okosabb belőle. Aki igazából szeretne segíteni csak az írjon légyszi!
2015. dec. 26. 13:50
 6/17 anonim ***** válasza:

Legális drog: koffein, hígítók és ragasztók

Illegális: mind, ami nem előző

(Legalábbis Magyarországon, azonban a világ számos országában már a marihuána is féllegális vagy teljesen legális státuszt kapott).


Kemény drog/könnyű drog: a legkevésbé egységes felosztás. Gyakorlatilag ahány szempont, annyi féle, de az általánosságban elmondható, hogy a marihuánát mindegyik könnyű drogként, a heroint mindegyik kemény drogként tartja számon. A többi pedig (extasy, lsd, varázsgomba, stb.) szempont szerint sorolható ide vagy oda is. Tehát ez nem egy egzakt meghatározás a drogfélékre.


Stimuláns: amelyek "gyorsítanak", ébren tartanak, élénkebbséget okoznak, nagyobb koncentrációt/rövidebb reakcióidőt váltanak ki. Ide leginkább a koffein és az extasy sorolható a felsorolásból.


Depresszáns: amely depressziót okoz. Ez sem teljesen egységes, mert embere válogatja, melyik milyen hatással van a fogyasztóra. Van akinél pl. a marihuánától csökken a depresszió mértéke, de van aki még inkább az önsajnálatba süllyed tőle. Az extasynál pedig maga a szer hatása többnyire antidepresszáns, viszont a hatás elmúltával általában növekszik a depresszió mértéke. Akkor az extasy most melyik csoportba tartozik?


Hallucinogén: Ez is emberfüggő, van aki a marihuánától is képes hallucinálni, de az egyértelműen ide sorolható szerek a varázsgomba és az LSD. Amelyek hallucinogén hatással lehetnek egyes emberekre, másokra meg nem, az a marihuána és a ragasztók.


Egyébként csak mellékesen megjegyzem, hogy a felsoroltak közül se a marihuána, se a varázsgomba, se a hígítók-ragasztók, se az extasy nem hatóanyagok. Ezek különböző elnevezések, melyek különböző alkaloidákkal (hatóanyagokkal) rendelkeznek: a marihuána hatóanyaga főként a THC, a varázsgombáé a pszilocibin és a pszilocin, a hígítóké és ragasztóké oldószertől függ, az extasy meg magának a drognak a neve, amelynek eredetileg (elsőként felfedezett) hatóanyaga az MDMA volt. Ma már azonban ezerféle más, általában ennek a molekulának valamilyen módosított formáját is extasynak nevezik (designer drogok).

2015. dec. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segítettél! Még jöhet pár? :)
2015. dec. 26. 14:02
 8/17 anonim ***** válasza:
Persze, ha tudok, segítek.
2015. dec. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Válassza ki azokat a jeleket, melyek kábítószer fogyasztásra utalhatnak a tanulónál:

1. Kedvelt tevékenységeit elhanyagolja.

2. Eltűnnek dolgai, melyek korábban fontosak voltak neki.

3. Romlik az ítélőképessége, mozgása összerendezetlenné válik.

4. Hirtelen lefogy.

5. Megszállottan sportolni kezd.

6. Hazudozik, lop, csal a korábban szavahihető gyerek.

7. Aluszékony.

8. Egyre hosszabb időre eltűnik otthonról.

9. Kimaradozik az iskolából.

10. Újabb különórákra és szakkörökre iratkozik be.

11. Baráti köre teljesen megváltozik.

12. Ideje nagy részét egyedül tölti.

13. Egyre többet szörföl a neten.

14. Elhanyagolja magát és környezetét.

Nem tudom de nekem ez sem egyértelmű. :(

2015. dec. 26. 14:14
 10/17 anonim ***** válasza:
No látod, ez nekem se. Gyakorlatilag a 10-est leszámítva mind utalhat drogfogyasztásra, vagy annak elmélyülésére. Ugyanakkor egyik sem egyértelmű jel önmagában, de kialakulóban lévő drogfogyasztásnál sok együtt is járhat. Viszont még ha több is együttesen fellép ezek közül, akkor sem biztos, hogy drogfogyasztás áll a háttérben. A tanulók épp olyan korban vannak, amikor évről-évre, vagy akár hónapról hónapra változhatnak, akár gyökeresen is (ugye a pubertás/serdülő/tini kor, kb. 12-18 év közötti kor). Mindenesetre ha a felsoroltak közül egyre több kezd jellemzővé válni az adott tanulóra, akkor az már egyre gyanúsabbá teheti a dolgot.
2015. dec. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!