Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne, ha hirtelen...

Mi történne, ha hirtelen eltűnne a Hold?

Figyelt kérdés
Gondolom, az ár-apály jelenségnél változások lennének, de azért kérdezem ezt, mert itt nálam a témában sokkal jártasabbak is vannak.

2016. febr. 5. 18:18
 1/9 |Orfeusz| ***** válasza:
100%
A klíma felborulna, mert az ár-apály jelenségnek nagy szerepe van az óceánok áramlásában. Volt erről egy film valamelyik ismeretterjesztő csatornán.
2016. febr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Titusztitusz ***** válasza:
72%
Kicsit változna még a Föld tengelykörüli forgása is, mivel jelen állás szerint a Föld, NEM a saját tengelye körül forog, hanem egy Föld-Hold közös tömegközéppont körül...Úgyhogy a Hold nélkül, valszeg kicsit elmozdulna a tengelykörüli forgás iránya is, meg változna a forgás sebessége is...(Alighanem némileg gyorsulna a tengely körüli forgás...)
2016. febr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb különbség az lenne hogy 1 nap 6-12ra lenne évszaktól függően, mert a Hold nem lassítaná a gravitációjával a Föld forgását. Ezzel több mint 1000 napig tartana egy év, a mostani 365 nap helyett.


Drasztikusan megváltozna az óceánok árapály mozgása, sokkal alacsonyabb dagályok lennének. De a Nap hatására nem tűnne el teljesen ez a jelenség.


Kiszámíthatatlanul megváltozna a Föld tengelyének dőlési szöge, amit a Hold stabilizál. Ez hatással lenne az időjárásra. Eltűnhetnek az évszakok, vagy nagyon extrém nyarakból és telekből állna.


Nem lenne több napfogyatkozás.


Az éjszakai égbolt nagyon sötét lenne, jól kivehető csillagokkal.

2016. febr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
#A legnagyobb különbség az lenne hogy 1 nap 6-12 óra lenne
2016. febr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"a Föld, NEM a saját tengelye körül forog, hanem egy Föld-Hold közös tömegközéppont körül..." - a közös tömegközéppont körül KERING mindkét égitest. A Föld forgására is valóban hatással van a Hold gravitációja, egyrészt kitéríti (a precessziót és az évszakokat elvileg a Hold okozza), másrészt lassítja.


"mert a Hold nem lassítaná a gravitációjával a Föld forgását. Ezzel több mint 1000 napig tartana egy év, a mostani 365 nap helyett." - ez viszont így nem igaz, egyrészt mert ha a Hold fékező hatása megszűnne, attól nem "gyorsulna vissza" a Föld forgása, csak nem lassulna tovább, másrészt ezt a lassító hatást csak 100 ezer éves nagyságrendekben lehet érzékelni.

2016. febr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az árapályon kívül a legfontosabb, hogy össze-vissza lennének az évszakok, mert ezt a Hold stabilizálja.
2016. febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy idő után lennének össze-vissza az évszakok, amennyiben csak úgy, varázsütésre eltűnne a Hold.


Az árapály csökkenne, de az árhullám szerintem még egy ideig vonulna, pár napokon belül megszűnne (lényegesen csökkenne - a Nap is csinál apály-dagály jelenséget, csak sokkal gyengébben).

2016. febr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 EagleHUN ***** válasza:

Pár milliárd év múlva megtudjuk!

Mivel a föld hold árapály egymásra hatása nem csak a föld saját tengely körüli forgását lassítja, hanem a hold föld körüli keringését is gyorsítja. Így a hold spirálisan kifele halad. (Persze nagyon lassan csak műszerekkel észrevehetően.)

Talán még a föld egyéb okokból való pusztulása előtt, vagy akár csak néhány (1-2) milliárd év múlva olyan messzire kerül hogy elszakadhat tőlünk.

2016. febr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a hold távolodás lesz a legkisebb probléma, sokkal nagyobb veszélyek vannak. Egyébként is azzal a távolodással számolva: rengeteg időnk van. Ha gondot okozna, feltéve persze ha addigra nem pusztul el a Föld, vagy az emberiség, akkor gondolom mesterségesen visszaállítanák eredeti pályájára, már lenne annyira fejlett az űrutazás, technika.

Egyébként előttem már leírták.

Azt is mondják, hogy a Holdnak köze lehetett az élet kialakulásához is. De drasztikus változások lennének nélküle. Erről még régen láttam egy dokumentumfilmet, de több is készült. Keress utánuk, 1-2 nagyon jó és látványos is.

Találtam 1-et (remélem viszonylag hiteles), még nem néztem meg, de mintha ismerős lenne, lehet láttam:

[link]

2016. febr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!