Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Segítene valaki ezekben a...

Segítene valaki ezekben a kérdésekben?

Figyelt kérdés

1)Mi a különbség a tiszta oldószer és az oldat lehülési görbéje között?ezt tudom, csak azt nem , hogy hogyan lehet elemezni a görbéket?

2)Mit értünk az oldat fagyáspontcsökkenésén és mit az oldószer molális fagyáspontcsökkenésén?Milyen összefüggés van közöttük? Adja meg az egyenletben szereplő szimbólumok jelentését és mértékegységét is!



#lehűlési
2016. febr. 12. 18:33
 1/1 anonim ***** válasza:

gibbs fázisszabály alapján a komponensek számának növekedése esetén nő a fázisok és szabadsági fokok száma

színoldószer nem kristályosodik eutektikumot eutektoidot vegyületet

úgy kell elemezni a görbéket, hogy felveszel egy kétalkotós diagramot behúzol egy konódát oda amire kíváncsi vagy és megnézed, hogy a szabadsági fokok száma alapján a lehűlés hogy néz majd ki


a másodikat nem tudom, mert nem vagyok kémikus

a molalitás mol/kg, valószínűleg intramolekulárs kölcsönhatások erősségének mértékéről van benne szó

2016. febr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!