Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti mit gondoltok Einstein...

Leoncsodo19 kérdése:

Ti mit gondoltok Einstein FORDÍTOTT relativitás elméletéről? Hány év kell még, hogy ezt létrehozzák?

Figyelt kérdés

2016. márc. 15. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ő? Mi lenne az? Csak mert a Google ezt dobta vissza nekem:

Nincs találat a következőre: "fordított relativitáselmélet".

Nincs találat a következőre: "fordított relativitás elmélet".


Ezek alapján nem tudom. De NEKED lehet, hogy sikerül létrehoznod, akár már jövőre is, ha kicsit rászánod magad.

2016. márc. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Az övé nem lehet, mert ilyen nincs. Megalkotni nem tudja, mert halott. Tehát a kérdés nyelvtanilag (is) értelmetlen.
2016. márc. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Walter_Dornberger ***** válasza:

Kifejtenéd, hogy mi az a "FORDÍTOTT" relativitás elmélet?

ilyet nem ismerek!

2016. márc. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon érdekelne, hogy mi lehet a fordított relativitás elmélet...
2016. márc. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék a kíváncsiak táborához: mi a frász ez, és hogyan köthető Einsteinhez, aki ilyet sosem talált ki, és már soha nem is fog?
2016. márc. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igazatok van, kicsit hulyen fogalmaztam meg a mondatom.

Einstein relativitás elméletérol mar mindenki hallott remelem.. Energia egyenlo tomeg-szer fenysebesseg a negyzeten! Ezt az elmeletet alkalmazztak az atombomba elkeszitehez is. Ha valaki ismeri az atombomba mukodeset, robbanasi folyamatat,akkor tudja, hogy a folyamat kozben eltunik egy neutron. Ezert hivjak relativitas elmeletnek.

na mar most a FORDITOTT relativitas elmelet, meg csak terjeng, mint golyafos a levegoben, de elmeletileg lehetseges.

ennek a keplete ugyan az, mint einsteine csak forditva, azaz nem eltunne valami, hanem letrejonne:)

2016. márc. 16. 20:03
 7/8 Walter_Dornberger ***** válasza:

Hát elég érdekes megközelítése a relativitáselméletnek a tömeg - energia ekvivalencia felöli megközelítése, de megpróbálok a kérdéshez igazítani a választ:


A maghasadás során fellépő tömegdeffektus következménye a felszabaduló enerdia. Ez az irány energia felszabadulással jár.

Ennek fordítottja , - az energia átalakulása tömeggé - a kérdező megfogalmazása szerint "forított relativitáselmélet" azonban nem elmélet, hanem a természetben megfigyelhető gyakorlat.


Tekintsük a periódusos rendszer rendszer elemeinek magenergia (kötési energia) függését tömegszám szerint!

[link]


A diagrammon a vas van "csúcson" (bár a szokásos ábrázolás szerint minimumon) ,vagyis benne az egy nukleonra jutó energia minimumon van.


Ebből az látszik, hogy a vasnál nehezebb elemek létrejötte spontán fúzióval nem lehetséges, létrejöttűkhöz energiát kel belefeccölni.

Ez történhet a természetben (vasnál nehezebb elemek létrejöttének magyarázatára több elmélet van, csillagok belsejében szupernovák robbanásakor, stb) de mindenképp elmondható, hogy a környezetének energiája felhasználásával jönnek létre.

A mesterséges nehéz atomok előállítása gyorsítókban történik, itt a részecskék kinetikus energiája arra alkalmas körülmények közt a kiindulási anyagoknál nehezebb atomok előállítására fordítódik.


Egy biztos, az energia nem vész el. Az energia tömeggé és vissza alakulása megfordítható folyamat, és a természetben meg is történik. Ez nem elmélet.

2016. márc. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A relativitáselmélet nem arról szól, hogy energia egyenlő tömegszer fénysebesség a négyzeten! Hanem arról, hogy az inerciarendszerek a természet leírásának szempontjából egyenértékűek, és ez azon az áron teljesül, hogy bizonyos fizikai mennyiségek, még olyanok is, amelyeket korábban abszolút érvényűnek gondoltunk, valójában relatívak, azaz vonatkozatási rendszertől függőek. Ezért hívják relativitáselméletnek.


Az E=mc^2 csak egy következménye mindennek, és azt jelenti, hogy a nyugalmi tömeg az energia egy formája, amelyet figyelembe kell venni ahhoz, hogy a teljes energiát megkapjuk. Ez utóbbi ugyanis a fizikai folyamatok során megmaradó mennyiség, és ha eltekintenénk a nyugalmi tömeg jelentette energiától (nyugalmi energia), akkor már nem megmaradó mennyiséget kapnánk. Ergo az energiának ez a tagja nem marad meg külön, hanem képes változni, és ez az, amit a mezei laikusok érteni vélnek az egészből és amit úgy neveznek, hogy a tömeg-energia ekvivalencia való átalakulása. Igen, valóban ez az egyik alapja az atombombának és az atomreaktoroknak is, amikor is nyugalmi tömegből sugárzási energia lesz, de ez a dolog fordított irányban is végbemegy, amikor sugárzásból párkeltéssel pl. elektron-pozitron pár keletkezik. Ez tény, és ez ugyanúgy benne van a relativitáselméletben, mint az, amikor ugyanez a részecskepár szétsugárzódik (annihillálódik) és gamma foton keletkezik.


Tehát nincs itt semmi újdonság.

2016. márc. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!