Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség a röntgen és a...

Mi a különbség a röntgen és a gamma sugárzás között?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 3. 01:00
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Mindkettő elektromágneses sugárzás, de a gamma-sugárzás hullámhossza kisebb (10^-12 m a 10^-10 m-rel szemben).
2010. ápr. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem teljesen igaz, mivel a kemény röntgensugárzás(0,1nm alatti hullámhosszú) és a gamma-sugárzás részben átfedi egymást. Valójában az elnevezésben a sugárzás forrása számít, nem a hullámhossza: a röntgensugárzást nagyenergiájú elektronfolyamatok hozzák létre, a gammasugárzás pedig atommagátalakulások során jön létre.
2010. ápr. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Én ilyen átfedésről és forrás szerinti differenciálásról nem hallottam, de nem vagyok fizikus.


"....a röntgensugárzást nagyenergiájú elektronfolyamatok hozzák létre, a gammasugárzás pedig atommagátalakulások során jön létre."


Ez gyanús, mert ha pl. elektron pozitronnal ütközik, akkor is gammasugárzás keletkezik, nemdebár?

2010. ápr. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igen,én is a keletkezésbeli különbségről tanultam,de az utolsó válaszolónak is igaza van-szóval elég homályos az egész,hogy mi a mérvadó ami megkülönbözteti őket egymástól.
2010. ápr. 3. 09:51
 5/9 dellfil ***** válasza:
100%

Mindkettő elektromágneses sugárzás bizonyos fajtája. A megkülönböztetést az eredetük szerint tesszük.

[link]

[link]

2010. ápr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi!
2010. ápr. 3. 21:25
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Fentebb belinkelték részletesen, de köznapian szólva (ha valaki lusta olvasni):

A rtg. az elektronhéjból, míg a gamma a magból jön.

2010. ápr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A fizika életem reménytelen szerelme... Mindig érdekelt, de soha nem értettem!

Úgyhogy most is köszönöm a kérdezőnek és a vàlaszolóknak, nagyon érdekes volt, amit itt leírtatok!

Ma este kevésbé hülyén fogok elaludni, ahogy mondani szokták!

2010. ápr. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm.Csak az gondolkodtatott el engem is,amit az egyik válaszoló írt,hogy az elektron-pozitron találkozásból miért gamma-sugárzás lesz.
2010. ápr. 4. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!