Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meddig lesz még ez a szemét...

Meddig lesz még ez a szemét hideg borús idő ide beragadva?

Figyelt kérdés

Volt már sokkal kellemesebb szeptemberünk is. Most egy hét július volt, utána meg november:(

És nap, mint nap konstatálom: marad, marad, marad.


2008. szept. 23. 07:31
 1/10 Hintalow ***** válasza:
97%
Öhm.... Tavaszig?
2008. szept. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig egy erőteljesebb, szárazabb levegőt hozó hidegfront nem érkezik felénk, ami elég erős, hogy "kisöpörje" a kárpát-medencébe beülepedett hideg, nyirkos légtömeget. A radarképen (met.hu) még sajnos nem igazán láttam ilyesmi jelét a közelünkben.

Ha a tőlünk ÉNy-ÉK-i irányban elhelyezkedő két hatalmas anticiklon helyeződne fölénk, akkor már nagyobb esélye lenne a napsütéses, de viszonylag hűvös, hajnalonként ködös időnek.

Ha ezekután egy meleg szaharai légtömeg indulna el felénk, akkor még a napsütéses, meleg, száraz idő is visszatérhetne egy darabig, de ez már sajnos lehet, hogy az idén csak hiú ábránd marad! A mostaninál rosszabb vénasszonyok-nyara sztem. már ritka régen volt!

2008. szept. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ma végre süt a Nap, legalábbis felénk! Remélem ez válasz lesz a kérdésedre :)
2008. szept. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Kábé tavasszal,ugyanis ez a normális....:-)
2008. szept. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért annyira nem szokványos. Szeptemberben azért nem szokott ilyen hideg lenni. Ez inkább októberre vagy novemberre emlékeztet. Hiszen már a fűtést is el kellett indítani, amit legtöbbször elég októberben.
2008. szept. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hétvégén gyönyörű idő lesz!:))

Nyomás kirándulni, mer utána lehet, hogy tényleg csak tavasszal:))

2008. szept. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, látom többeket is megmozgatott a kérdés. Eszembe jutott egy aranyos sztori, még kb 20 évvel ezelőttről, amikor volt egy iszonyú makacs, szűnni nem akaró rettenetesen hideg reménytelen esős sokhetes "korszak" és valaki betelefonált az "Ablak" c műsorba, - még szegény Déri János volt - hogy "ez már tűrhetetlen, csináljanak valamit..." :-) Amúgy az eredeti témához, ahogy indult a szeptember, forrósággal, napsütéssel, semennyire sem számítottunk erre a kimondottan tartós undormányra. És valóban az az igazság, hogy nagyon korán jött el a bukszanyitogató fűtés szükségessége is. Tavaly pl bő másfél hónappal később. Sokszor gondolkoztam már el, hogy gyakorlatilag ez a Kárpátmedence egy iszonyat töketlen hely időjárás szempontból, mert nálunk az év 365 napján kiszámíthatatlan, hogy milyen idő lesz. Az évszakok nagy vonalakban működnek ugyan, de volt már bőrdzsekis augusztusi nap is, meg mint most, hőségriadós szeptember. Rengeteg kínt okoz pl egy balatoni nyaralás tervezése. Most idén nem panaszkodhatom, mert ugyan aug végén voltunk, de kifogtunk egy gyönyörű hetet, de jártam úgy egyik évben, hogy júliusban beszoptuk az egész hetes zuhogó esőt és jó, ha egyszer fürödtünk. Azért más égöveken tudtommal egyértelműbb és kiszámíthatóbb, hogyha esős évszak van, akkor az van, ha meleg száraz nyáriasabb, akkor meg az. Itt nálunk amolyan hisztis szeszélyes kisasszonyos az időjárás. Sőt, de ez már inkább az "önismereti" vagy filozófiai kategória, de pl én utálom az esőt. Ugyanis már nem vagyunk mezőgazdasági ország, hanem egy seggnyaló importáló. Ergo: semmilyen befolyással nincs a "termésre" ugyanakkor beszorulsz a házba, kényelmetlenül érzed magad, sárral küzdesz, nem tudsz a szabadban sportolni, kirándulni, csatakos lesz a ruhád, kocsid stb stb... soroljam? :-)

Úgyhogy le a rosszidővel!!! :-)

2008. szept. 24. 06:33
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A rosszidő mondjon le!!!!

Nagyon tetszett a kommented! Én ráadásul hajlamos vagyok a depreszzióra, képzelheted, hogy érzem magam ilyenkor. Azért a Kárpát medence nem annyira rossz hely, például nem kell számítani szökőárra:)) Szép napot!

2008. szept. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

No igen, felfoghatjuk optimistábban is :)


Üdv, köszi a véleményt, Neked is szebb napot (mármint ennél, mert itt megint csöpög)

2008. szept. 25. 07:44
 10/10 anonim válasza:
Májusig?
2009. márc. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!