Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol lehet éves időjárás...

Hol lehet éves időjárás előrejelzést találni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Illetve ezen az oldalon ha még körülnézel sok mindent találsz az időjárásról.

2010. ápr. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jósdában. Még egy hétre se tudjuk érdemben előre jelezni, nemhogy egy évre...
2010. ápr. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy évre előre én is előrejelzem neked úgy, mint bármely meteorológiai társaság.
2010. ápr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg a Dávid naptárat. Állítólag egész jól bejön neki és most az idei év eleje is stimmelt ahogy néztem.

[link]

Ez csak gyors összefoglalása, asszem pénzért lehet megvenni, de nekem annyit nem ér meg....

2010. ápr. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ilyesmit tanulok.

Egy évre ha valaki előre jelzi az időjárást, az hülyeség.

Az időjárás valószínűségszámításon alapszik.


Ez azt jelenti, hogy a mai jelenségekből, pl hőmérséklet, légnyomás, ciklonok mozgási sebessége és iránya stb. megmondják, hogy melyik az az időjárási jelenség, ami holnap a legvalószínűbb.

Ennek van egy természetes bizonytalansága.

Mivel a holnap utánit már a holnapi legvalószínűbből származtatják, ezért a bizonytalanság egyre nagyobb. Egy hét után már olyan nagy az eltérés a lehetséges események között, hogy nem lehet semmit se jósolni.


Esetleg, ha a népi megfigyeléseket megnézed. Pl. Szentgyörgy nap előtt ahány nappal kuruttyolnak a békák, annyi ideig utána nem szólalnak meg, hanem hideg lesz.

Ez azért adhat támpontot, mert az őseink megfigyelték a természetet, és azt jegyezték le, amit tapasztaltak.

De azóta már változtak azért a jelenségek, valamint ez is csak egy bizonyos valószínűségen alapul.

Mondjuk ha ekkor és ekkor ez történik 60%-a valószínűsége, hogy a következő hónap esős lesz.

Ez pedig koránt sem biztos.

2010. ápr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nincs olyan hogy éves időjárás előrejelzés, azt pontosan senki nem tudja megmondani.
2010. ápr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!