Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hulladékégetésről szóló tétel...

Hulladékégetésről szóló tétel értelmezése?

Figyelt kérdés

Két hét múlva lesz az államvizsgám, és szégyen-nem szégyen, de semennyire sem értek egy tételt, és két órája nem találok rá normális leírást, szóval nagyon bizakodom benne, hogy itt tudja valaki a megoldást.


A tétel:


Ismertesse a termikus hulladékkezelési eljárások előnyeit és hátrányait! Ismertesse a pirolízis technológiáit!


A termikus eljárások előnyei és hátrányai

Az égetés környezeti hatásai

A hőbontás technológiai rendszerei

Kigázosítás

Elgázosítás

Plazmatechnológia



Az első kettő még pipa, bár a környezeti hatásokat már csak úgy találtam meg, mint hátrányok, de annyi baj legyen, az még kirizsázható, viszont a hőbontás technológiai rendszereiről csak egy félét találtam, az " ECO-WASTE SOLUTION" rendszert, de mivel többesszám rendszerei, ezért gondoltam, a pirolízis 4 legjellemzőbb technológiája lesz az, a siemens, lurgi, noell és thermoselect. A probléma az, hogy a kigázosítást már megintcsak mint pirolízis találtam meg, a hőbontás leírásával, ezt a 4 legismertebb pirolízis technológiát pedig máshol úgy találtam meg, mint elgázosító módszerek, a plazmáról pedig eleve csak 2-3 sort találtam.


Szóval melyik lenne melyik? Lehet, hogy az ideg teszi már, de teljesen belezavarodtam.



#elgázosítás #termikus #pirolízis #hulladékégetés #kigázosítás #plazmatechnológia
2016. ápr. 26. 22:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Jól sikerült az államvizsga?
2023. febr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!