Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az LCD és plazma képernyőkh...

Ha az LCD és plazma képernyőkhöz a Földön ritkán fellelhető vagy nehezen előállítható anyagok kellenek, akkor környezetvédelmileg nem is jobbak a CRT-nél?

Figyelt kérdés

2016. máj. 2. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

..már ha azok az anagok kellenének..

Különben a plazma képernyő gyártását már megszüntették, nem véletlenül. gyorsabban beégett mint a régi képcsöves CRT képernyők és a fényereje is csapnivaló volt. Ráadásul minél nézhetőbb fényerőn nézted, annál rohamosabban gyengült a fénye. Próbálkoztak mindenféle trükkökkel tartani egy ideig a fényerőt valami kompromisszumosan tartható értéken. de ennek ellenére úgy használódott mint a neon fénycsövek gyengülnek. Mégis vannak rajongói, mint ahogy az "illatos" kakit is belepik vastagon a legyek. Van még plazma rajongó topik is! :)) ...hiába olyan rohamosan egyre gyengülő a fénye.

2016. máj. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:
84%

CRT előtt ülve meg gyakorlatilag egy gyenge röntgengépben ücsörögsz. Valamit valamiért.

És ha megnézed a 4K-hoz, 8K-hoz vezető ppi-háborút (aminek ismerjük el, a nagy része hype), a CRT menthetetlenül kiesett a képből.

Az LCD nem a környezetvédelem miatt terjedt el, vagyis kicsit de, hiszen az energiafogyasztása sokkal kisebb a CRT-nél.

Nézd meg az oledet. Még kevesebb fogyasztás, még nagyobb hype, gyártási környezetvédelmileg nem tudom, hogy áll viszonyban az LCD-vel.

2016. máj. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
12%
Az első válasznál nagyobb hülyeséget már rég olvastam.
2016. máj. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom, kedvenc presszómban ott lóg egy 120-as plazma, van vagy 8 éves, de még mindig tökéletes, nagy színmélységű képe van. Az ég egy világon semmi képromlása nincs, sőt azt mondanám, a legújabb, legdrágább LCD-k nyújtanak csak ilyen remek színeket.

A plazmával nem ez a fő gond. Csak az, hogy fogyasztásra jócskán alulmúlják az LCD-k, képfelbontása valahol félúton van a régi CRT-k meg az LCD-k közt, dögnehéz és fűti a lakást, mint egy olajradiátor. Meg persze, ha behal a képcső, akkor kuka, mert a képcső ára több, mint a készülék értéke.

Mondjuk ez szerintem az új LCD-k képernyőjére is igaz.

2016. máj. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!