Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem apa-paradoxon a...

Miért nem apa-paradoxon a nagypapa-paradoxon?

Figyelt kérdés

Az időparadoxon szerint ha megölöm a nagyapámat mielőtt találkozik nagyanyámmal, nem születik meg az apám, így én se, így nem tudok visszamenni az időben, hogy megöljem. De ehhez nem kell a nagyapámig elmenni, közvetlenül az apámat (anyámmal való találkozása előtt) megölve se születek meg.

A két megfogalmazás ugyanaz az analógia, de nagypapával fölöslegesen túlbonyolítottnak tűnik. A modell apával lenne ideális, nem?



2016. máj. 11. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
hát feltéve, ha ő az apád
2016. máj. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez a feltétel a nagyapámnál is fennáll.
2016. máj. 11. 12:25
 3/8 anonim ***** válasza:
16%
szerintem ha megakarnád ölni nem sikerülne, hiszen már megtörtént az, hogy nem sikerült megölni
2016. máj. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mojjo ***** válasza:
100%
Valójában teljesen tökmindegy. Jó lenne dédapával, nagyapával, nagyanyával, anyával, apával, de az is jó lenne, ha az időutazó emberünk kiírtaná az összes Australophitecus-t, szóval australophitecus-paradoxon is lehetne. Vagy bármely felmenő tökéletesen megfelel. Tök egyenértékűek, és ráadásul ez csak egy szemléltetése a problémának. (És nanehogymá' azért legyen _túlbonyolított_ (!), mert pont nagyapával példálózunk. Akinek ez túlbonyolítja, annak úgyis mindegy...)
2016. máj. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Ez baromi egyszerű. A példában véletlen megölésről van szó, vagyis nem tudod, hogy a nagyapád ölöd meg. A fiatalkori apád elég jó eséllyel felismernéd, a fiatalkori nagyapád már nem annyira biztos.
2016. máj. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

@Crisopher, na ez kerülte el a figyelmemet mindeddig.

Tényleg így van. Köszi!

2016. máj. 11. 15:50
 7/8 Mojjo ***** válasza:
Nekem nem rémlik, hogy a paradoxonban benne lenne a "véletlen" kitétel, és most gyorsan ránéztem az angol, meg a magyar wikire is, azokban sem látom. De még ha benne is lenne, a paradoxon lényege szempontjából abszolút tökmindegy, hogy véletlen öli-e meg az időutazó a nagyfatert, avagy sem.
2016. máj. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A paradoxont eredetileg az 1930-as evekben irtak le, amikor az uriemberek meg uriemberek voltak, a paradoxonoknal valamennyire a korito tortenet is szamitott. Az, hogy az idoutazo veletlenul oli meg a nagyapjat valojaban az uriemberi mivoltbol fakadt, es a tortenet szinesiteset, eletszerubbe es emeszthetobbe tetelet volt hivatott szolgalni. Egyszeruen biztositani akartak azt, hogy termeszetesen senki nem feltetelezi, hogy mindenki tomeggyilkos, es senki ne akadjon fent azon hogy valaki miert menne vissza megolni az apjat vagy a nagyapjat, fogadjuk el, hogy tortenhetnek ilyen balesetek. (Es a nagyapa is jo valasztas, mert ramutat arra, hogy bizony a korabbi osok megolese is problema, azaz ha nagyon visszamegyunk es megoljuk az uk-uk apankat, az se jo...)
2016. máj. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!