Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Reál beállítottságú vagyok,...

Reál beállítottságú vagyok, jövőre szeretnék fizika szakra tovább menni, de ha ezen elgondolkodok, mindig meginog a hitrendszerem, ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Szóval, mindig mindenki azt magyarázza, hogy a természet az egyensúlyra törekszik... Mindig ezt hallottam fizika tanároktól, biológia tanároktól, mindenkitől...

Na igen, de ha elfogadjuk az ősrobbanás elméletét, akkor az anyagnak nem rendezett rácsszerkezetben kellett volna létrejönnie és azóta is így léteznie?

Ehelyett lett egy bitang nagy entrópia.


De még így is, az anyag minden mozgása kiszámítható, nem véletlenszerűen viselkedik 2 összeütköző részecske, egyszerűen a véletlen nem létezik... Márpedig ha az anyag minden mozgása kiszámítható, akkor már a kezdet kezdetén "eldöntött" nem tudok más szót használni, volt az élet létrejötte...

Node, ha a természet egyensúlyra törekedne, akkor maga az élet, az, hogy a testünk olyan anyag, ami össze vissza mozog, megemel dolgokat stb stb, maga az élet nem teljes ellentmondása az egyensúlyra törekvésnek?


Tudom, hogy nagyon elvont gondolatmenet...



2016. máj. 26. 08:17
1 2 3 4 5 6
 51/58 A kérdező kommentje:
Fizika tanár észrevette, hogy pötyögök a pad alatt, elvette a telefonomat, elolvasott titeket tetszett neki a társalgás :D de azt mondta maradjak a sárkányrepülőimnél :(
2016. máj. 27. 11:07
 52/58 Mojjo ***** válasza:
@51: ha fizikatanár lennék, én mondjuk őszintén örülnék, ha az egyik diákom a pad alatt ilyesmivel foglalkozna, mint te itt. Nem minden a tananyag, az érdeklődés a legfontosabb :)
2016. máj. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 Wadmalac ***** válasza:

Ez a tanár még egy pozitív példa.

Én általános elsőben osztályfőnöki intőt kaptam ,mert olvasás órán a pad alatt olvastam.

:D

2016. máj. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 Wadmalac ***** válasza:

"maradjak a sárkányrepülőimnél :("

He? Azzal foglalkozol hobbiból?

Na, ott is van műszaki fizika dögivel.

Anyagtudományok, szilárdságtan, aerodinamika...

:)

2016. máj. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 A kérdező kommentje:
Hát építeni még nem építettem, de tervben van, a rokonság tudja, hogy imádom és általában mindig azt kapok minden alkalomra, szerencsére mostmár komolyabbakat is, most azért diákmelóztam az elmúlt fél évben, hogy most nyáron el tudjak kezdeni a balatonon kite szörfözni, csak most, hogy megvan a pénz, meg sajnálom rá elkölteni :D
2016. máj. 27. 12:56
 56/58 A kérdező kommentje:
Na jó egyszerűbb sárkányokat építettem, úgy értettem olyat nem, amit én is terveztem olyat még nem.
2016. máj. 27. 12:57
 57/58 Wadmalac ***** válasza:
Hát akkor rajta. Jó motiváció a műszaki tudományok felé. :)
2016. máj. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 Wadmalac ***** válasza:
Amúgy mi az aktuális fizika anyag, ami helyett itt lógtál?
2016. máj. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!