Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Titeket mi fogott meg a...

Titeket mi fogott meg a fizikában mint tudományban?

Figyelt kérdés
Miért szeretitek, stb?

2016. máj. 31. 14:46
 1/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Engem az, hogy az élet minden pontján visszaköszön. Mindenben benne van, amit magad körül látsz.

Én spec a fizikai szeretetét képtelen vagyok elválasztani a matematikától. A fizika a világ matematikai építőkövekből létrehozott modellje, ami a tudomány fejlődésével egyre jobban egyezik a valósággal.

2016. máj. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval! Ugyanígy vagyok vele. Egyszerűen leír mindent. Mondjuk a biológia. A biológia kémiai és fizikai alapokból indul ki. A kémia szintén a fizikára vezethető vissza. Mindig meg tud újulni és lázban tartja az embert. Érdemes Feynman és Hawking könyveket olvasni. De ez egy felfogás, egy életstílus. Ha nem tudod miért szereted, talán nem is biztos, hogy menni fog szeretni. Tanulni kell, a többi majd jön magától. :) Sok sikert!
2016. máj. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak érdekelt ti hogy vagytok vele :)
2016. máj. 31. 19:06
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem hatodikban az, hogy jósolni lehetett bizonyos jelenségek lefolyását. Úgy értem, hogy papíron számolgatva előre kijött, mi fog történni.

Később a kreativitási igény a problémamegoldásokban.

Még később (gimiben) a differenciálegyenletek tették a koronát a fizikához való viszonyomra.

2016. máj. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Az, hogy elegáns. Mindenre keres választ, és ha nincs, azt őszintén bevallja. Amire meg van, az szép, világos és logikus.
2016. jún. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!